-
צילום: ג'מאל עוואד, פלאש 90

פיגוע באלעד: 3 נרצחו, מצוד אחר המחבלים

ארבעה נוספים נפצעו מתקיפה בגרזן - אחד במצב אנוש, שניים קשה ואחד קל. המשטרה מנהלת מצוד אחר שני מחבלים, פלסטינים מיהודה ושומרון. תושבי העיר התבקשו להישאר בבתים • בנט: מטרת אויבינו – לשבור את רוחנו, נשים ידינו על המחבלים וסביבתם התומכת • מפקד מחוז מרכז במשטרה: "לפי כל ההערכות המחבלים עדיין באזור" • הסגר על עזה ויהודה ושומרון הוארך עד ליום ראשון
כתבי כאן חדשות
05 במאי 2022
20:49
עודכן ב 00:18

פיגוע באלעד: שלושה בני אדם בשנות ה-40 לחייהם נרצחו הערב (חמישי) לאחר שהותקפו על ידי מחבלים חמושים בגרזנים בעיר אלעד. ארבעה בני אדם נוספים נפצעו בפיגוע - אחד במצב אנוש, שניים במצב קשה, אחד במצב בינוני, ואחד במצב קל. מפקד מחוז מרכז במשטרה אמר בתדרוך לכתבים כי "לפי כל ההערכות המחבלים עדיין באזור". הסגר על עזה ויהודה ושומרון, שאמור היה להסתיים בחצות, הוארך עד ליום ראשון. רה"מ בנט: מטרת אויבינו – לשבור את רוחנו, נשים ידינו על המחבלים וסביבתם התומכת.


כך נשמע הדיווח למוקד החירום מהפיגוע באלעד

המשטרה מנהלת כעת מצוד אחר המפגעים, כאשר יש חשד ששני מחבלים, פלסטינים מיהודה ושומרון, ביצעו את הפיגוע. בעיריית אלעד ביקשו מתושבי העיר להישאר בבתים.  מרדכי חכמון, שהיה עד לפיגוע אמר לכאן חדשות: "המחבלים צעקו אללה אכבר ותקעו גרזן בראש. המאבטח ירה בהם ולא פגע. צעקנו גם לשוטר לירות, אבל הוא לא ירה, פחד"

כוחות צבא בזירת הפיגוע. צילום: יוסי אלוני, פלאש 90

אחד הפצועים בפיגוע שחזר: "שני מחבלים הגיעו אלינו עם שני גרזנים, חבר שלי זרק עליהם משהו רותח. אני תפסתי לו את הגרזן, דחפתי אותו. הוא חצי מעד. שחררתי את החגורה ורצתי. הם ראו שיש צעקות והם ברחו ליער".

פראמדיק מד"א אלון ריזקאן סיפר: "מדובר באירוע קשה מאוד. כשהגענו למקום הבחנו שמדובר בזירה מורכבת. סמוך לכיכר באבן גבירול שכב גבר כבן 40 ליד רכב כשהוא עם פציעות קשות בגופו, ביצענו בדיקות רפואיות אבל הוא היה ללא סימני חיים ונאלצנו לקבוע את מותו. ירדתי במדרגות לפארק הסמוך, ביצענו פעולות החייאה בגבר כבן 40 שהיה מחוסר הכרה ובסופן נאלצנו לקבוע את מותו. במרחק של עשרות מטרים שכב פצוע נוסף מחוסר הכרה, גם הוא בשנות ה-40 לחייו עם פציעות קשות ולאחר פעולות החייאה נקבע מותו".מנהיג חמאס בעזה יחיא סינוואר קרא בשבת בנאומו: "שכל אחד שיש לו אקדח שיכין את האקדח שלו. ומי שאין לו אקדח שיכין את הסכין ואת הגרזן שלו".
בחמאס בירכו על הפיגוע. דובר הארגון חאזם קאסם, מסר: "מברכים את הגיבורים שביצעו את הפעולה שמגיעה בעקבות הכעס הפלסטיני על הכיבוש והמוסדות שלו והמתנחלים על התוקפנות המתמשכת נגד אל-אקצא המבורך". לפני חמישה ימים נאם מנהיג חמאס ברצועת עזה יחיא סינוואר וקרא לכל פלסטיני "לשאת אקדח גרזן וסכין".

בשבוע שעבר נרצח המאבטח ויאצ'סלב גולב בן ה-23 בפיגוע ירי באריאל. גולב, תושב בית שמש ובן למשפחה חרדית, הניח אחריו הורים ושבעה אחים ואחיות. גולב נרצח כשניסה לגונן על ארוסתו שאבטחה עימו בעמדה. כיממה לאחר הפיגוע נתפסו שני המחבלים יחיא מרעי ויוסף עאסי בכפר קרוואת בני חסן. השניים היו ללא שיוך ארגוני ואחד מהם ישב בכלא הישראלי בעבר.

צילום: ג'מאל עווד, פלאש 90

בהכנת הידיעה השתתפו: איתי בלומנטל, הדס גרינברג, משה שטיינמץ, יואב בורוביץ', עקיבא ווייס, רועי שרון, דקלה אהרן-שפרן ואורלי אלקלעי