זירת הפיגוע בשער שכם
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

קרב בלימה מול גל הטרור: שני מחבלים נורו ושניים נלכדו בפחות מיממה

פיגוע בשער שכם: שוטר נפצע בינוני מדקירה, המחבל נוטרל • מחבל חדר ליישוב תקוע ונורה • שני המחבלים מהפיגוע באלעד נתפסו
כתבי כאן חדשות
08 במאי 2022
19:51
עודכן ב 23:25

קרב הבלימה מול גל הטרור: שני מחבלים נוטרלו היום (ראשון) ושניים נלכדו בחצי יממה. הערב מחבל דקר בשער שכם שוטר בן 24 בצווארו ופצע אותו באורח בינוני, לאחר שנקרא לבידוק על ידי לוחמי מג"ב. המחבל, נזיר מרזוק דאר אחמד, שוהה בלתי חוקי בן 19 תושב כפר עבווין סמוך לרמאללה, נורה בידי הלוחמים ופונה לבית החולים במצב קשה.

כמה דקות לאחר מכן מחבל חדר ליישוב תקוע שבגוש עציון - ותושב היישוב שחבר בכיתת כוננות ירה בו ופצע אותו באורח קשה. שמו של המחבל הוא מועתצם מוחמד טאלב', בן 17 מהכפר חרמלה באזור גוש עציון. לתושבים נמסר כי האירוע הסתיים ושניתן לחזור לשגרה ולצאת מהבתים.


הזירה בתקוע. צילום: TPS

לפני הצהריים, שלושה ימים לאחר הפיגוע באלעד נלכדו המחבלים במחצבה ליד נחשונים, שם זיהה אותם כוח שעסק בחיפושים. לפי המפכ"ל שבתאי, יחידה של צה"ל היא שתפסה את המחבלים. בתחקור ראשוני בשטח אמר רפאעי: "עשיתי את הפיגוע באלעד. לא זוכר מה היה. הכאנו אנשים". כתמי דם שאותרו בשטח הם שהובילו למיקומם של המחבלים, ייתכן שאחד מהם נפצע בזמן הפיגוע.

למרות התקיפות, הוחלט בתום הערכת מצב ביטחונית על פתיחת המעברים לישראל באזור יהודה ושומרון, למעט לתושבי היישוב רומאנה בנפת ג׳נין, מקום מגוריהם של המחבלים שביצעו את הפיגוע באלעד. עוד הוחלט כי מעבר ארז יישאר סגור לתנועת תושבי רצועת עזה עד להודעה חדשה.

חובש רפואת חירום במד"א שמחה גולדמן אמר על הפיגוע בשער שכם: "הפצוע שכב על המדרגות כשהוא בהכרה וסובל מפציעה חודרת בפלג גופו העליון. הוא היה בהכרה ודיבר איתנו. הענקנו לו טיפול רפואי ראשוני מציל חיין שכלל עצירת דימומים וחבישות. הכנסנו אותו במהירות לניידת טיפול נמרץ והוא פונה לבית החולים כשמצבו בינוני ויציב. המחבל נוטרל ע"י כוחות הביטחון במקום".

השתתפו בהכנת הידיעה: איתי בלומנטל, ורד פלמן, סולימאן מסוודה ועמיחי שטיין