סלמן זרקא

פרסום ראשון: הקורונה דועכת - הממונה זרקא יחזור לניהול ביה"ח זיו

במטה למאבק בנגיף אמרו לכאן חדשות שהדבר מתאפשר לנוכח הירידה בנתוני התחלואה • זרקא החל לשמש ממונה על המאבק בנגיף הקורונה בחודש יולי בשנה שעברה
דקלה אהרן שפרן
09 במאי 2022
12:04

פרסום ראשון: בעקבות דעיכת זן האומיקרון, ממונה הקורונה, הפרופסור סלמן זרקא, יחזור בשבוע הבא לנהל את בית החולים זיו, כך פורסם היום (שני) בכאן חדשות. במטה למאבק בנגיף קורונה אמרו לכאן חדשות כי הדבר מתאפשר לנוכח הירידה בנתוני התחלואה - הן במספר המאומתים, הן במספר המאושפזים והחולים במצב קשה. זרקא החל לשמש ממונה על המאבק בנגיף הקורונה בחודש יולי בשנה שעברה.

אתמול התגלו 2,594 מאומתים, ושיעור הבדיקות החיוביות עומד על 4.08%. מספר החולים שמצבם קשה עומד על 130, מתוכם 55 מונשמים. מתחילת המגפה מתו בישראל 10,741 חולים. 

כמו כן, סוכם אתמול כי חובת הבדיקה לקורונה בחזרה לישראל תבוטל מ-20 במאי. ההחלטה התקבלה לאור הירידה בנתוני התחלואה ובתום דיונים שהתקיימו בין גורמי המקצוע במשרד הבריאות ואנשי רשות שדות התעופה.

בתוכנית קלמן-ליברמן בכאן רשת ב פורסם היום כי ההחלטה הזאת נלקחה על ידי גורמי הממשלה. חלק מהדרג המקצועי הסכים להחלטה, אך חלק חשבו בדיונים קודמים כי צריך היה לחכות עם זה. בד בבד, מדיווח של גורמים מקצועים במשרד הבריאות עולה שיש בעולם, ובדרום אפריקה בפרט, עלייה והתפשטות של וריאנטים שנושאים מוטציות של חמקנות מחיסוניות של מחוסנים ומחלימים, עלייה חדה בשיעור החיוביים ל-30% וכן רואים עלייה באשפוזים. 

השתתפה בהכנת הידיעה: קטי דור