גפני ודרעי
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

גפני נגד דרעי: "מי שאומר כל הזמן שאני אלך עם השמאל, הביא איתם את אוסלו"

ש"ס החרימו את יום הולדתו של יו"ר יהדות התורה בשל הזמנת שר החוץ יאיר לפיד - וגפני לא נשאר חייב. חברי הכנסת משה ארבל ואוריאל בוסו מש"ס התייצבו לצד דרעי: "עוגת יום הולדת אחת הצליחה להחזיר את גפני בחזרה לקידמת במת השמאל"
עקיבא וויס ויערה שפירא
12 במאי 2022
22:42

מסיבת יום ההולדת של יו"ר יהדות התורה, ח"כ משה גפני, ממשיכה לייצר ריקושטים. גפני תקף הערב (חמישי) את יו"ר ש"ס אריה דרעי: "למה מישהו מעלה בדעתו שאני אלך עם הטיפשים והרשעים האלה, מי שאומר כל הזמן שאני אלך עם השמאל הלך איתם בעצמו והביא את אוסלו". את הדברים אמר גפני בוועידת הייטק חרדי בירושלים, לאחר שש"ס החרימו את יום הולדתו בשל הזמנת שר החוץ יאיר לפיד.

חבר הכנסת משה ארבל מש"ס התייצב לצד דרעי ותקף את גפני: "מר גפני, כשהכחשת שנפגשת עם שר מיש עתיד במשרדי דגל התורה ובסוף התברר שכן הייתה פגישה, אמרו לי שהיית נבוך. כנראה שהדיוק אצלך התחיל קצת לתעתע. אז אני כאן בכדי לסייע עם עובדות: דרעי מעולם אבל מעולם לא תמך ולא הצביע בעד אוסלו. ובממשלת השמאל של אהוד ברק אתה היית חבר בקואליציה. מצטער שהעובדות הורסות לך את הסיפורים".

חבר הכנסת מש"ס אוריאל בוסו הגן גם הוא על היו"ר דרעי: "יו"ר ש"ס הרב אריה דרעי לא זז ימין ושמאל מדעתם של גדולי ישראל מרן הגר"ע יוסף זצוק"ל ונשיא מועצת חכמי התורה חכם שלום כהן שליט"א, עוגת יום הולדת אחת הצליחה להחזיר את גפני בחזרה לקידמת במת השמאל... את העוגה אמנם לפיד וחברי יש עתיד אכלו איתו בחדר הסיעה ואת החגיגה האמיתית הם חגגו לו אחרי מספר דקות במליאת הכנסת על חוק פיזור הכנסת". 

זוהי לא הדרמה היחידה סביב מסיבת יום ההולדת של גפני שנערכה לפני שלושה ימים. לפני יומיים פורסמה לראשונה בכאן רשת ב הקלטה של שיחה בין חברי הליכוד בשאלה אם להגיע למסיבה, אחרי אמירותיו כי יש לשקול הקמת ממשלה שבראשה לא יעמוד בנימין נתניהו.

בסיכומו של דבר, מרבית חברי הליכוד לא הגיעו למסיבה של ח"כ גפני. גם חברי ש"ס נעדרו ממנה, מפני שחברי הקואליציה וביניהם יו"ר יש עתיד יאיר לפיד - הוזמנו להגיע. לפיד בירך את גפני במסיבה ואיחל: "עוד שנים רבות של ויכוחים".