בדיקת קורונה בניו יורק
צילום: רויטרס

הקורונה מרימה ראש: ניו יורק שוקלת להחזיר מסכות, ראש ממשלת ניו זילנד נדבקה

נכון ליום חמישי, ממוצע המקרים החדשים במדינת ניו יורק עמד על יותר מעשרת אלפים ביום • קוריאה הצפונית מדווחת על 21 מקרי מוות ביממה החולפת וביום שישי האחרון נמצאו יותר מ-174 אלף בני אדם עם "תסמיני חום"
בן יניב
14 במאי 2022
11:49

התרבות מקרי קורונה חדשים ברוב מחוזות מדינת ניו יורק השבוע הכניסו את המדינה לכוננות, ובמרכז לבקרת מחלות ומניעתן המליצו הלילה (שבת) להשיב את חובת המסכות במקומות סגורים, כולל בבתי ספר. נכון ליום חמישי, לפי הניו יורק טיימס, ממוצע המקרים החדשים עמד על יותר מעשרת אלפים ביום. המקרים החדשים עלו ב-47% בשבועיים האחרונים, והאשפוזים עלו ב-28% - לממוצע של יותר מ-2,600 ביום.

כמו כן, ג'סינדה ארדרן, ראש ממשלת ניו זילנד שהובילה את מדינת האיים דרך המגפה, נבדקה חיובית לנגיף הקורונה. בהודעת משרדה הבוקר צוין כי יש לארדרן "תסמינים מתונים" מיום שישי בערב. עוד נכתב כי היא נמצאת בבידוד מאז שבן זוגה, קלארק גייפורד, נמצא חיובי ביום ראשון האחרון.

בד בבד, בקוריאה הצפונית מדווחים על 21 מקרי מוות ביממה החולפת, וביום שישי האחרון נמצאו יותר מ-174 אלף בני אדם עם "תסמיני חום", כך לפי הטלוויזיה הממלכתית. אחרי שהכריז על סגר ארצי, קים ג'ונג און כינה את התפרצות הקורונה "אסון גדול" והצביע על אימוץ מדיניות ה-0 הדבקה של הסינים. "עלינו ללמוד מההתנסויות וההישגים הפוריים במניעת הנגיף של המפלגה הקומוניסטית של סין ואנשיה", אמר שליט המדינה.

בישראל נמצאו אתמול רק 2,035 נדבקים חדשים, אך מקדם ההדבקה עבר את ה-1 ועומד כעת על 1.03, דבר המרמז כי המגפה במצב התפשטות מחודשת.