גנץ ובנט
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

גנץ תקף את בנט: "אתה מדבר רק 'אני ואני' ומתייחס אליי כמו שר הרווחה"

עימות בישיבת הממשלה | רה"מ השיב לשר הביטחון: "אני מזכיר אותך כל הזמן בפייסבוק" • ימינה מזהירה: סילמן תודח מוועדת הבריאות אם תצביע נגד הקואליציה
מיכאל שמש וזאב קם
15 במאי 2022
08:06
עודכן ב 13:20

שר הביטחון בני גנץ תקף את ראש הממשלה נפתלי בנט בישיבת הממשלה היום (ראשון) ואמר: "מול המצלמות אתה מדבר רק 'אני ואני', אתה מתייחס אליי כמו לשר הרווחה". בנט השיב לו: "אני מזכיר אותך כל הזמן בפייסבוק". השר מאיר כהן לא נשאר חייב לפחיתות הכבוד בתפקידו וענה לגנץ: "בני, אל תזלזל בתפקיד שלי, זה לא פשוט להיות שר רווחה".

בד בבד, לאחר הדחתו של ח"כ יום טוב כלפון מימינה, בכירים בממשלה ובקואליציה מבהירים בשיחות סגורות כי קיימת הסכמה להדיח מייד את ח"כ עידית סילמן מתפקידה כיו"ר ועדת הבריאות של הכנסת, אם תצביע ולו פעם אחת נגד הקואליציה בכנסת. כך פורסם היום בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

בשבוע הראשון לכנס הקיץ נמנעה סילמן מלהצביע נגד הקואליציה ובחרה להיעדר מההצבעות. בקואליציה מקווים שהמסר המאיים בדבר הדחה מראשות הוועדה ירתיע את סילמן ויגרום לה להמשיך לא להצביע נגד הקואליציה.

ראש הממשלה, נפתלי בנט, התייחס הבוקר למשבר בקואליציה ואמר כי אסור להידרדר חזרה למשטר של בחירות אינסופיות ושיתוק. בפתח ישיבת הממשלה אמר בנט: "השנה האחרונה הוכיחה שאפשר לעבוד יחד, שאפשר לנהל את ישראל בצורה רצינית, ולהביא תוצאות טובות. לכן, אנחנו מהדקים את השורות כדי להמשיך את הצמיחה ולקיים את הממשלה. אנחנו מתכוונים להעביר תקציב בממשלה במהלך החודש הבא, ביוני. אנחנו נכנסים לעבודה אינטנסיבית בעניין. אני מצפה ובטוח שכל שרי הממשלה יירתמו למשימה".

בימינה ינסו כבר השבוע למנות מחדש את מתן כהנא לשר הדתות, לאחר שהתפטר מהתפקיד כדי לחזור לכנסת במסגרת החוק הנורווגי בעקבות הדחתו של ח"כ יום טוב כלפון. בימינה מעריכים שח"כ עידית סילמן שפרשה מהקואליציה לא תסכל את המינוי. 

חבר הכנסת כלפון שהודח בסוף השבוע, הוזמן לישיבת הסיעה של המפלגה ביום שני הקרוב. ביום חמישי זימן אותו יו"ר מפלגתו וראש הממשלה, נפתלי בנט, כדי להודיע לו על ההחלטה להוציאו מהכנסת. כלפון ביקש מבנט להמתין כמה שעות עם פרסום ההודעה ונענה בחיוב. 

האזינו לריאיון בכאן רשת ב

שר השיכון והבינוי, זאב אלקין, אמר הבוקר כי פיטוריו של יום טוב כלפון היא החלטה פנימית של מפלגת ימינה. בריאיון לאריה גולן בכאן רשת ב אמר אלקין כי אפשר שיהיו משברים פוליטיים בעתיד, אך הדגיש כי החלטות בנושאי ביטחון יתקבלו בצורה עניינית ולא יושפעו מאינטרסים פוליטיים. לדבריו, הקואליציה מצליחה לתפקד וניצחה בשבוע שעבר ברוב ההצבעות. עוד ציין אלקין כי יסייע למנוע בחירות מיותרות.