הפגנה ילדי תימן, ארכיון
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

לראשונה: משרד הבריאות נערך לפתיחת קברו של קטין מפרשת יוצאי תימן בשבוע הבא

משרד הבריאות יערוך בדיקת דנ"א על מנת לחקור את קשרי המשפחה של הקטין, בהתאם לבקשת קרוביו: "מדובר באירוע רגיש ומורכב"
דקלה אהרן שפרן
15 במאי 2022
19:44

לראשונה - ייפתח קבר של קטין מפרשת יוצאי תימן כחלק מחקירת השתייכותו למשפחה, מתוקף החוק שנועד לעזור בזיהוי מקרים של חטיפת ילדי תימן, המזרח והבלקן. משרד הבריאות הודיע היום (ראשון) שהוא נערך לפתיחת הקבר ביום שני בשבוע הבא - 23 בנובמבר. 

לפי הודעת משרד הבריאות, "מטרת פתיחת הקבר לאפשר את הוצאת שרידי הגופה לשם זיהויה ובכלל זה לקיחת דגימת דנ"א לשם עריכת בדיקת קשרי משפחה מול המשפחה". עוד מסרו כי "פתיחת הקבר תעשה בהתאם לבקשת המשפחה וצו של בית המשפט שניתן בהתאם להוראות החוק האמור".

"מתוך רצון להגיע לחקר האמת ולהסיר את חששות המשפחות בדבר זהות יקיריהן משרד הבריאות תמך בשעתו בחקיקת החוק ונטל על עצמו להיות אמון וממונה על ביצועו של חוק זה. מדובר באירוע רגיש ומורכב ואנו עושים את מירב המאמצים שיעשה באופן מכבד לטובת המשפחה", נכתב בהודעת משרד הבריאות. 

באוקטובר האחרון הורה בית המשפט העליון לפתוח את קברו של התינוק עוזיאל חורי, שהוריו עלו מתוניסיה והוא נפטר בארץ ונטמן לפני 70 שנים בבית עלמין בפתח תקווה, במטרה לבדוק האם אכן נקבר בו. ועדת החקירה הממלכתית בעניין פרשת העלמותם של ילדי תימן קבעה שהוא אכן נפטר וקבור בבית העלמין סגולה בפתח תקווה.