אילנה ספורטה חניה

הוארך ב-3 ימים מעצרה של החשודה בשליחת מכתבי איומים לרה"מ ומשפחתו

המשטרה ערערה על ההחלטה לשחרר את אילנה ספורטה חניה עקב עילות של שיבוש הליכי חקירה ומסוכנות. חקירתה של יחידת לה"ב 433 נמשכת
סיון סיסאי ואמוץ שפירא
16 במאי 2022
16:03

בית המשפט המחוזי בלוד קיבל היום (שני) את ערעור המשטרה על שחרורה של אילנה ספורטה חניה, החשודה בשליחת מכתבים מאיימים לראש הממשלה נפתלי בנט ומשפחתו, והאריך את מעצרה בשלושה ימים. המשטרה ביקשה להשאירה במעצר עקב עילות של שיבוש הליכי חקירה ומסוכנות. יחידת לה"ב 433 ממשיכה בחקירת המקרה.

בערר שהגישה המשטרה, נטען כי בית המשפט שגה בכך שלא נתן כל משקל לאופן המחמיר של האירוע - ביצוע עבירות חוזר מתוך עזות מצח, להט ושליחת מכתבים שעניינם לא תחום לאיום בלבד, אלא נוסח שיש בו אף איום במעשה טרור. עוד נטען כי שבית משפט השלום שגה בכך שלא התייחס כלל לרגישות של התיק הזה הנובעת מנמען הסחיטה והאיומים ברצח - ראש ממשלה מכהן. עוד אמרה המשטרה, כי מדובר בסחיטה ואיומים בהם יש לפגוע קשות בציבור כולו ובמשטר הדמוקרטי עבר לפגיעה הברורה בראש הממשלה ובמשפחתו.

השופטת אסתר שטמר בקבלת ההחלטה: "מכח העבירות המיוחסות לה וככל שבוצעו על ידה טמון בחשודה סיכון משמעותי. בשלב זה, יש עוד פעולות חקירה נוספות שיש לבצע, ואני סבורה שיש לבצען בשעה שהמשיבה נתונה במעצר. לטעמי השחרור בשלב זה, ולנוכח החומרים שהציגה המשטרה אינו תואם את חומרת העבירה הספציפית, לאלו מצורף כמובן החשש מפני שיבוש חקירה לכן אני מקבלת את הערר".

אילנה ספורטה חניה, תושבת הדרום בת 65, נעצרה לפני כשבוע, שבועיים לאחר שנשלחו מכתבי האיום. המכתב הראשון נשלח למקום עבודתה של רעיית ראש הממשלה גילת בנט, וכלל איומים ספציפיים עליה ועל בנם, יוני בנט. המכתב השני נשלח ישירות לבית המשפחה ברעננה.