-

רופאים הודיעו על מותו של מטופל - משפחתו תקפה את הצוות

המשטרה עצרה חשוד, תושב מזרח ירושלים, בהתפרעות קשה בבית החולים הדסה הר הצופים • מנהל הדסה: "עד שלא נבין כחברה שצריך להעניש במלוא חומרת הדין אנשים כאלה זה לא ישתנה" | תיעוד
סולימאן מסוודה
16 במאי 2022
23:45
עודכן ב 07:44

התפרעות חמורה התרחשה הלילה (שני) בבית החולים הדסה הר הצופים בירושלים. עשרות קרובי משפחה של מטופל שפונה לבית החולים במצב אנוש השתוללו כשהתבשרו על מותו. הם התפרצו ליחידה לטיפול נמרץ, שברו דלתות וחלונות, גרמו נזק לציוד והיכו אנשי צוות. שני עובדים נפצעו קל ונזקקו לטיפול בחדר המיון.

תיעוד מבית החולים

מאבטחי בית החולים השיבו את הסדר על כנו והזעיקו את המשטרה. תושב מזרח ירושלים, כבן 20, נעצר על ידי השוטרים. מנהלת "הדסה הר הצופים", הדוקטור תמר אלרם, הביעה זעזוע עמוק מהאירוע וקוראת למצות את הדין עם המתפרעים.

מנהל המרכז הרפואי הדסה, פרופ' יורם וייס, אמר לכאן רשת ב כי לא ייתכן שתהיה פגיעה ברכוש ובצוותים רפואיים. בריאיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" אמר פרופ' וייס:  "הצוות הרפואי תקשר עם המשפחה. זה לא מנע מבני משפחה אחרים להתפרץ. אנחנו רואים בחברה עלייה באלימות כלפי צוותים רפואיים. עד שלא נבין כחברה שצריך להעניש במלוא חומרת הדין אנשים כאלה זה לא ישתנה. אי אפשר לעבור על זה לסדר היום. אנחנו נגן תמיד על העובדים שלנו. הצוות הרפואי לא עובד היום פחות קשה מבעבר. יש לנו חברה שלצערי הופכת אלימה יותר וצריך לעצור את זה".