טיבי וכסיף בעימותים עם המשטרה

המפכ"ל על התנהלות ח"כים כסיף וטיבי: "לא נעבור לסדר היום על פגיעה בוטה וכוחנית בשוטרים"

יעקב שבתאי הוסיף על האירועים האחרונים, בהם תועדו הח"כים בעימות פיזי עם שוטרים, שהתנהגות זאת חמורה אף יותר כשהיא באה "מצד מי שאמור לשמש מודל של שמירה על החוק בפני בוחריו"
משה שטיינמץ
17 במאי 2022
15:57

המפכ"ל יעקב שבתאי אמר היום (שלישי) באירוע הוקרה לכוחות ביטחון הפנים על התנהלותם של חברי הכנסת עופר כסיף ואחמד טיבי מהרשימה המשותפת, שתועדו בעימותים פיזיים עם שוטרים בסוף השבוע: "לא אתן שנעבור לסדר היום על פגיעה בוטה וכוחנית בשוטרים שעושים את משימתם בשם המדינה ובעבור אזרחיה". עוד אמר המפכ"ל בנאומו בכנסת כי התנהלות זו חמורה אף יותר כשהיא באה "מצד מי שאמור לשמש דוגמא ומודל של שמירה על החוק בפני בוחריו".

שבתאי המשיך ואמר בנאומו כי "זו גם חובתה של חברה ומנהיגיה להכיר במעמדה של המשטרה - גם זו שלעיתים טועה ומתקנת, גם זו שלעיתים שוגה ומתחקרת. הפקת לקחים טבועה בגנים של ארגון שמבקש תמיד להשתפר".

המשטרה פנתה אתמול ליועצת המשפטית לממשלה, גלי בהרב מיארה, בקריאה לאשר לפתוח בחקירה פלילית נגד חברי הכנסת טיבי וכסיף. באגף החקירות והמודיעין במשטרה אספו בהנחיית המפכ"ל חומרים מהאירועים האחרונים בהם תועדו חברי הכנסת מתעמתים עם שוטרים בירושלים ובדרום הר חברון, שגם הם הועברו ליועצת. המשטרה מבקשת לחקור את השניים בחשד לתקיפת שוטרים, הכשלה והפרעה לשוטר במילוי תפקידו ואיומים. לפי חטיבת החקירות במשטרה, יש מקום לפתוח נגדם בחקירה לאור החומרים שנאספו.

ביום שישי תועד ח"כ כסיף מכה שוטר שחסם את דרכו להפגנה נגד פינוי מבנים שנבנו בתוך שטח אש בטוואני, שבאזור מסאפר יטא בדרום הר חברון. כסיף, שניסה לנצל את חסינותו ולהיכנס עם רכבו לאזור שהוכרז כשטח צבאי סגור, טען שהשוטר איים לירות בו ובין השניים התפתח עימות.

יממה קודם לכן תועד ח"כ טיבי מתעמת עם שוטרים, מפריע להם לעכב צעיר לחקירה בשכונת בית-חנינא בצפון ירושלים ואף איפשר לו להימלט מידיהם. הצעיר עוכב לאחר שהשליך חפץ חשוד מידיו בהפרות סדר אלימות שפרצו בשכונה, לשם הובא ארון הקבורה של עיתונאית אל ג'זירה שירין אבו עאקלה.