-

חשד: סגן ראש עירייה בקריות קיבל שוחד של 25.5 מיליון שקלים

ביהמ"ש האריך את הרחקתו של יוסי אזריאל מכל תפקידיו הציבוריים ל-30 יום נוספים. הוא מכהן גם כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בקריות. מהראיות עולה לכאורה כי אזריאל היה מעורב באופן אינטנסיבי בחברה שבבעלות בניו, שבאמצעותה על פי החשד הועברו כספי השוחד
חן ביאר
17 במאי 2022
21:28

המשטרה חושדת כי יוסי אזריאל, סגן ראש עיריית קריית ביאליק, קיבל שוחד בהיקף של 25.5 מיליון שקלים. כך פורסם הערב (שלישי) בחדשות הערב בכאן 11. אזריאל מכהן גם כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה בקריות, שאחראית על קריית ביאליק, קריית מוצקין וקריית ים.

בית משפט השלום בחיפה האריך היום את הרחקתו מכל תפקידיו הציבוריים ל-30 יום נוספים. בנוסף לתפקידיו בעירייה ובוועדת התכנון, מכהן אזריאל גם כיו"ר תאגיד המים המקומי. מראיות שנמצאות בידי המשטרה עולה לכאורה שאזריאל נהג להיפגש עם קבלנים בשעות ובמיקומים לא שגרתיים וכן להיות מעורב באופן אינטנסיבי בחברה שבבעלות שני בניו, שבאמצעותה על פי החשד הועברו כספי השוחד.

אזריאל נעצר בחודש מארס האחרון לאחר חקירה סמויה של יותר משנתיים. על פי החשד, קבלנים שכרו בפרויקטים שתחת אחריותם את שירותי חברת ניהול המבנים שנמצאת בבעלות בניו של אזריאל והוא בתמורה ניצל את תפקידו כיו"ר הוועדה לתכנון ובנייה כדי לקדם את ענייניהם.

סנגורו של אזריאל, עורך הדין אבי אמר, מסר בתגובה: "בלהב 433 טיפסו על עץ גבוה וסכום השוחד יתברר כלא מבוסס. מרשי ישוב לכהן בתפקידיו הציבוריים בעוד חודש".