קווין
צילום: אי-פי

להקת קווין תפתח את קונצרט חגיגות ה-70 למלכה

מלבד הלהקה, מצטרף לקונצרט גם הזמר סם ריידר, שייצג את בריטניה בשבוע שעבר באירוויזיון והגיע למקום השני בתחרות • קווין וריידר מצטרפים לרשימת אמנים ארוכה עליה דווח בשבועות האחרונים, בהם אלישיה קיז, אלטון ג'ון, רוד סטיוארט ודיאנה רוס
אלון פרוכטר
19 במאי 2022
11:15

חגיגות יובל ה-70 למלוכתה של המלכה אליזבת השנייה מתקרבות לישורת האחרונה. הלילה (חמישי) הודיע מייסד להקת הרוק "קווין", בריאן מיי, כי הלהקה הוזמנה לפתוח את המופע המרכזי לציון שנת היובל, שמתקיים כמדי עשור מחוץ לארמון באקינגהם.

View this post on Instagram

A post shared by Brian Harold May (@brianmayforreal)

בפוסט שפרסם בעמוד האינסטגרם שלו, כתב מיי לשלושת מיליוני העוקבים שלו: "אחרי 20 שנה, סוף-סוף אנחנו יכולים להודיע - נפתח את המופע". הלהקה הופיעה בשנת 2002 בקונצרט לציון יובל ה-50 למלוכה, כשמיי ניגן על גג ארמון באקינגהם את ההמנון הבריטי God Save The Queen. את הלהקה מלווה מאז 2013 הזמר האמריקני ובוגר תוכנית הריאליטי "אמריקן איידול" אדם למברט. הלהקה בליווי למברט הופיעה בפארק הירקון בספטמבר 2016.

מלבד הלהקה, מצטרף לקונצרט גם הזמר סם ריידר, שייצג את בריטניה בשבוע שעבר באירוויזיון והגיע למקום השני בתחרות. ריידר, התגלה ברשת החברתית טיקטוק בסגר הראשון של מגפת קורונה לפני כשנתיים, בזכות גרסאות כיסוי שהקליט מביתו לשירים מוכרים, שזכו למאות אלפי שיתופים. מאז הוא מחזיק בחשבון הטיקטוק הנעקב ביותר בממלכה, עם לא פחות מ-12.9 מיליון עוקבים.

הקונצרט המסורתי שיועבר בשידור חי ב-BBC יתקיים ביום שבת (4 ביוני) בעוד כשבועיים. בשבועות האחרונים הוכרזו אט-אט יתר האמנים שישתתפו במופע, בהם אלישיה קיז, אלטון ג'ון, דוראן דוראן, רוד סטיוארט ונייל רוג'רס. את הקונצרט תנעל דיאנה רוס, שלא הופיעה בבריטניה זה 15 שנה.