קרוז בפסטיבל קאן, אמש
צילום: רויטרס

אחרי 30 שנה: טום קרוז כבש את פסטיבל קאן

שלושה עשורים עברו מאז שפסע כוכב הקולנוע ההוליוודי על השטיח האדום בריביירה הצרפתית. אמש הוא חזר לשם להקרנה חגיגית של סרטו החדש "אהבה בשחקים: מאווריק" וזכה לכבוד מלכים, שכלל פרס מיוחד ואפילו מטס חגיגי של חיל האוויר הצרפתי
אלון פרוכטר
19 במאי 2022
17:30

פסטיבל קאן בפעם ה-75 כבר ביום שלישי, אבל אמש (רביעי) עייני תעשיית הבידור ברחבי העולם היו נשואות אל הריביירה הצרפתית. את יומו השני של הפסטיבל חתמה הקרנת סרט הקולנוע "אהבה בשחקים: מאווריק", סרט ההמשך לשובר הקופות משנת 1986.

טום קרוז לאחר קבלת פרס הכבוד של "דקל הזהב", אמש (צילום: רויטרס)

לאירוע החגיגי הגיעו כוכבי הסרט החדש - זוכת האוסקר ג'ניפר קונלי ("נפלאות התבונה"), ג'ון האם ("מד מן") ומיילס טלר ("וויפלאש"). אבל מי שגנב מכולם את ההצגה היה כוכב הסרט טום קרוז, שלהקרנה החגיגית קדמה מחווה מיוחדת שהוקדשה לו ובמהלכה הוענק לו פרס כבוד של "דקל הזהב".

אם תהיתם, זה לא היה הכבוד היחיד שלו זכה קרוז. רגע לפני כניסת האורחים לאולם ההקרנה, חלף מטס מיוחד של חיל האוויר הצרפתי מעל ראשיהם, שצבע את השמיים באדום, לבן וכחול. הפעם האחרונה שצעד קרוז על השטיח האדום בפסטיבל, הייתה במאי 1992 בהקרנת הסרט "הרחק מכאן" בו כיכב עם אשתו דאז ניקול קידמן.

מטס ההצדעה שלפני ההקרנה, אמש בפסטיבל קאן (צילום: רויטרס)

קרוז, שיחגוג בחודש יולי הקרוב את יום הולדתו ה-60, נמנה על מפיקי הסרט שעל פי הדיווחים הופק בתקציב של 152 מיליון דולר. צילומי ההפקה הסתיימו כבר במארס 2019, אולם הסרט נדחה יותר מפעם אחת בעיקר בעקבות מגפת קורונה שהשביתה את תעשיית הסרטים וכן גם את אולמות הקולנוע ברחבי העולם.

כוכבי הסרט "אהבה בשחקים: מאווריק", אמש בפסטיבל קאן (צילום: רויטרס)

"אהבה בשחקים: מאווריק" יגיע לבתי הקולנוע בישראל ביום חמישי הבא, 26 במאי. יומיים לאחר מכן ינעל פסטיבל קאן בטקס הכרזת הזוכים בפרס "דקל הזהב".