אילנה ספורטה חניה
צילום: פלאש 90

כתב אישום הוגש נגד החשודה באיומים על ראש הממשלה

אילנה ספורטה חניה, תושבת הדרום בת 65, מואשמת בעבירות של סחיטה באיומים ואחזקת אמצעי לחימה על שליחת מכתבי איום ובהם קליע לבני משפחת בנט • בית המשפט האריך את מעצרה עד להודעה חדשה
נטלי מתוקו
20 במאי 2022
09:23

שליחת מכתבי האיום ובהם קליע לראש הממשלה בנט: בבית המשפט השלום פתח תקווה יוגש היום (שישי) כתב אישום נגד אילנה ספורטה חניה, החשודה באיומים על רה"מ ובני משפחתו. ספורטה חניה, תושבת הדרום בת 65, מואשמת בעבירות של סחיטה באיומים ואחזקת אמצעי לחימה. בית המשפט האריך את מעצרה עד להודעה חדשה.

בבקשת המעצר כתבה פרקליטות מחוז מרכז כי "לאור חומרת, טיב ואופי מעשיה והלהט הפוליטי-אידיאולוגי בגינו בוצעו, קיים יסוד סביר לחשש שתסכן את ביטחון הציבור, ראש הממשלה וסביבתו". עוד נכתב כי "הסחיטה או האיומים הקשים הופנו באופן ישיר, מוחשי ופיזי, הן לכתובת מקום עבודה, והן לכתובת מגורים, בוצעו בתכנון מוקדם מוקפד ומחושב, באופן עקבי בשני מכתבים נפרדים".

לפני כשבוע הותר לפרסום שמה של ספורטה חניה כחשודה בשליחת מכתבי האיום לבנט. נעצרה ביום שני, כשבועיים אחרי שליחת המכתבים. המכתב הראשון נשלח למקום עבודתה של רעיית ראש הממשלה גילת בנט, וכלל איומים ספציפיים עליה ועל בנה, יוני: "זה הכדור שיפגע בבטן הרכה שלך נפתלי בנט ויפגע היישר ביוני בנט אם לא תתפטר". המכתב השני נשלח לבנו של ראש הממשלה, יוני, בכתב ידה: "זה הכדור שיפגע וינטר את גילת שלך הנוכלת או אותך נפתלי בנט נוכל תתפטר עצה לך". המכתב עצמו נשלח ישירות לבית המשפחה ברעננה.

בפוסט שפרסם בפייסבוק כתב בנט בעקבות מכתב האיומים: "סכסוך פוליטי, לא משנה כמה הוא עמוק, לא צריך להגיע לאלימות, לבריונות ולאיומי מוות. אנחנו צריכים לעשות הכל, כמנהיגים וכאזרחים שעתידם ועתיד ילדיהם במדינה הזאת, כדי שתופעות כאלה פשוט לא יתקיימו. כולנו אנשים. ויכוחים וחילוקי דעות - כן. בריונות ואיומים - לא".