ביה"ח וולפסון
צילום: אבי דרור, ויקיפדיה CC BY-SA 3.0

מטופל היכה רופא במיון של ביה"ח וולפסון

בית החולים הגיש תלונה על האירוע • המשטרה עצרה שני חשודים בתקיפת המאבטחים במרכז הרפואי לגליל בנהריה לפני יומיים
נוב ראובני
20 במאי 2022
09:56
עודכן ב 11:49

מטופל בבית החולים וולפסון היכה הלילה (שישי) רופא בחדר המיון בפיו ושבר את משקפיו. תלונה הוגשה נגדו במשטרה. מנכ"לית המרכז הרפואי וולפסון, ד"ר ענת אנגל, מסרה: "אנחנו משתמשים בכל הכלים שבידנו כדי שהצוותים שעובדים יום ולילה במסירות ובמקצועיות למען המטופלים יחושו מוגנים בעבודתם. אולם ניכר שצריך לטפל בנושא האלימות ברמה לאומית ולמצות את האכיפה והענישה כלפי כל הנוקטים באלימות״. 

הבוקר המשטרה עצרה שני תושבי הכפר אבו סנאן בחשד שלקחו חלק בתקיפת המאבטחים במרכז הרפואי לגליל בנהריה, לאחר שקרוב משפחתם מת בבית החולים. מהחקירה עולה כי החשודים ניסו להתפרץ בכוח לחדר הטראומה במרכז הרפואי, תוך שהם בועטים מאבטחי בית החולים שניסו למנוע מהם את הכניסה. אחד המאבטחים נפצע באירוע. 

אתמול בתי החולים ומרפאות הקהילה שבתות במשך יממה במחאה על האלימות במוסדות הרפואיים. לאחר האירוע האלים היום, יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופסור ציון חגי, מסר: "אם לא נראה שורה של צעדים קונקרטיים ואפקטיביים כבר בשבוע הקרוב, לא נהסס להחמיר את המאבק עד להחזרת הביטחון האישי לצוותים הרפואיים".

 שביתה הוכרזה בעקבות אירוע אלימות בבית החולים הדסה הר הצופים השבוע, שבו בני משפחתו של מטופל שמת תקפו את הצוות הרפואי. אירוע דומה התרחש אמש במרכז הרפואי לגליל בנהריה. קרובי משפחה של מטופל שמת ניסו לפרוץ לחדר טראומה והיכו מאבטחים ועובדים. כמה מאבטחים נפצעו.