בכיר חיזבאללה
-

נחשף נתיב הברחות האמל"ח של בכיר חיזבאללה מאיראן ללבנון

בנו של בכיר בארגון הטרור ניצל את מעמדו להעברת נשקים בטיסות נוסעים • צה"ל: נמשיך לעקוב אחר נסיונותיו של חיזבאללה לפגוע בביטחון המדינה
איתי בלומנטל
20 במאי 2022
11:22

דובר צה"ל בשפה הערבית, סא"ל אביחי אדרעי, חשף הבוקר (שישי) ציר העברות אמל״ח בראשותו של סיד רצ׳א, בנו של סיד האשם, יושב ראש המועצה המבצעית בחיזבאללה. על פי ההודעה, כחלק מתפקידו אחראי האשם על תכלול פעילות הארגון מול האוכלוסיה השיעית, שיח עם גורמי כוח בלבנון וניהול מנגנוני ההסברה והתקשורת.

בנו, סיד רצ׳א, נשוי לבתו של קאסם סלימאני, מפקד כח קודס לשעבר, וטס כמה פעמים בחודש לאיראן מלבנון, שם מתגוררת אישתו. על פי ההודעה, רצ׳א מנצל את שהותו באיראן לתיאום העברות אמל"ח מתקדם לחיזבאללה תוך שימוש בתשתיות, משאבים ורשת פעילים בראשותו, שגם היא של המועצה המבצעת שאביו עומד בראשה ובתמיכת גורמים הקשורים למשמרות המהפכה.

כדי לשמור על חשאיות, העברות האמל״ח מתבצעות בטיסות נוסעים תוך סיכון אזרחים מאיראן לשדה התעופה הבינלאומי בדמשק בירת סוריה. חיזבאללה מנצל את לבנון ואזרחיה עבור טרור שמשרת את האינטרס האיראני. "צה״ל ימשיך לעקוב אחר נסיונותיו של חיזבאללה לפגוע בביטחון מדינת ישראל ויפעל ככל שיידרש למען ביטחון המדינה ותושביה", נכתב בהודעה.