כיתה ריקה
צילום: אוליבייה פיטוסי, פלאש 90

זהירות - שביתה לפניך: מה גורם למחסור החמור במורים? | עוד יום מסכמים שבוע

שנת הלימודים עדיין לא הסתיימה וכבר יש איום בהשבתת מערכת החינוך - איפה נעוצה הבעיה? • המדינות שהכי חוששות מפוטין מפנות לו כתף קרה • המרגלים לשעבר מדברים על סדרות הריגול ועל הקושי שבניהול חיים כפולים
עוד יום
21 במאי 2022
15:48

לחיות כמו בסרט ריגול

מה מושך רבים כל כך לז'אנר הריגול והמסתורין בספרות ובקולנוע? ואיזה אופי נדרש למי שלא רק חווים את זה דרך המסך אלא עובדים בעצמם בשירותי הביון? גילי כהן שוחחה עם אילן דיאמנט, שלמה פלד, ובנימין טוביאס על הקושי שבניהול חיים כפולים, על האתגר שבשמירת סוד ולמה כמיהה לעולמות האלה היא לאו דווקא יתרון?

200 שנים של ניטרליות

פינלנד ושוודיה, ששמרו על עמדתן הניטרלית באדיקות, מבקשות כעת להצטרף לברית הצבאית של המערב – נאט"ו. דניאל אופיר שוחח עם ערן סיקורל ועם דוקטור אסתר לופטין, מומחית לאירופה מהמחלקה לשפות זרות באוניברסיטת תל אביב, על הארגון שהוקם במלחמה הקרה ואשר בשנים האחרונות חווה משברים והיום, בנסיבות עגומות, הפך חיוני מתמיד. וגם - מה המשמעויות של המהלך המפתיע?

מי רוצה להיות מורה?

שנת הלימודים עדיין לא הסתיימה וכבר יש איום בהשבתת מערכת החינוך. והסיבה מטרידה לא פחות: מחסור חסר תקדים בצוותי הוראה. חן ביאר מברר עם לירן כוג'הינוף כתבנו לענייני חינוך איפה נעוצה הבעיה ואילו פתרונות הממשלה מציעה, וגם שומע משירלי רימון ברכה, מנהלת מינהל החינוך בעיריית תל אביב-יפו, איך היא מתמודדת עם מצוקת כוח האדם.