המלכה אליזבת, אד שירן, ארכיון
צילום: גטי אימג'ס

אד שירן נבחר לבצע את ההמנון הבריטי בפני המלכה אליזבת

על פי אתר הדיילי מייל, הופעתו של שירן תחתום את ארבעת ימי חגיגות 70 שנות המלוכה, שיתקיימו בסוף השבוע הבא. עוד דווח כי אל שירן יצטרפו אמני עבר בהם סנדי שו, מארק אלמונד וטוני האדלי
אלון פרוכטר
22 במאי 2022
02:55

חגיגות 70 שנות מלוכתה של המלכה אליזבת מתקרבות בצעדי ענק ובריטניה כמרקחה. הלילה (ראשון) דיווח אתר "הדיילי מייל" הבריטי כי הזמר אד שירן צפוי לחתום את יום החגיגות האחרון, בביצוע מיוחד של המנון הממלכה המאוחדת "אלוהים נצור את המלכה" (God Save the Queen), לצד עשרות זמרים, שחקנים וידוענים בריטיים. את ההמנון יבצע שירן מחוץ לארמון באקינגהם בסיומו של מצעד חגיגי שיתקיים בלונדון ביום ראשון (5 ביוני) בעוד שבועיים בדיוק.

על פי הדיווח, שירן יוביל את הביצוע המיוחד, כשאליו יצטרפו אמנים המזוהים עם העשורים השונים בהן יושבת אליזבת השנייה על כס המלכות. בין השמות המוכרים שיבצעו את ההמנון - זוכת האירוויזיון הבריטית הראשונה סנדי שו, סולן צמד הסינת'פופ "Soft Cell" מארק אלמונד, סולן להקת שפנדאו בלט טוני האדלי, סולן להקת "סקוויז" ג'ולס הולנד, השחקנית פליסיטי ג'ונס ("התיאוריה של הכול", "המין החזק") ועוד.

המצעד החגיגי שבסיומו יבוצע ההמנון רב המשתתפים, יהיה אקורד הסיום לארבעה ימים של חגיגות שיתקיימו ברחבי הממלכה. החגיגות יחלו ביום חמישי הבא, 2 ביוני, במצעד הצבאי המסורתי לציון יום הולדתה של המלכה (אף על פי שזו נולדה ב-21 באפריל). למחרת תתקיים מיסת הודיה בקתדרלת סנט-פול.

היום שאחרי אליזבת | האזינו להסכת "עוד יום"

ביום שבת יפקדו המלכה ובני המלוכה את מרוץ הסוסים הוותיק אפסום דרבי, שמתקיים מדי שנה מאז 1780. במוצאי שבת יתקיים הקונצרט המלכותי מחוץ לארמון באקינגהם. ביום חמישי שעבר דווח כי מלבד דיאנה רוס, רוד סטיוארט, אלישיה קיז, אלטון ג'ון ודיאנה רוס, תפתח את המופע להקת קווין ואף ישתתף בה נציג בריטניה לאירוויזיון 2022 סם ריידר. בראשון יתקיים המצעד המלכותי, בהשתתפות 5,000 בני אדם, כשבראשו הכרכרה המלכותית.