הגיטרה המדוברת מוצגת בניו יורק, בחודש שעבר
צילום: גטי אימג'ס

גיטרה חשמלית של קורט קוביין נמכרה תמורת 4.5 מיליון דולר

הגיטרה שימשה את סולן להקת "נירוונה" בצילומי הקליפ Smells Like Teen Spirit • הרוכש המאושר של הפריט הוא מיליארדר אמריקני, בעליה של קבוצת הפוטבול "אינדיאנפוליס קולטס"
אלון פרוכטר
23 במאי 2022
06:04

גיטרה חשמלית שהייתה בעבר בבעלות סולן וגיטריסט להקת הגראנג' "נירוונה", נמכרה אמש (ראשון) תמורת 4.5 מיליון דולר במכירה פומבית בניו יורק. הקונה המאושר הוא המיליארדר ואיש העסקים האמריקני ג'ים אירסיי, המחזיק בקבוצת הפוטבול "אינדיאנפוליס קולטס".

הגיטרה המדוברת, מדגם "פנדר מוסטנג" מודל 1969, שימשה את קוביין בקליפ לשיר Smells Like Teen Spirit שצולם באוגוסט 1991. מחירה המוערך של הגיטרה שמיועדת לנגנים שמאליים, נאמד בין 600 אלף ל-800 אלף דולר.

אירסיי, שהונו מוערך בכ-3.5 מיליארד דולר, כתב בציוץ שהעלה לחשבון הטוויטר שלו, שמדובר בפריט שיתווסף לאוסף פריטים בבעלותו, שקשורים למוזיקת הרוק, היסטוריה אמריקנית ותרבות הפופ. הוא הוסיף כי חלק מההכנסות במכירה הפומבית נתרמו על ידי משפחת קוביין ל-Kicking the Stigma, יוזמה פרטית של משפחת אירסיי שנועדה להעלות את המודעות לבריאות הנפש ומציעה מענקים לעמותות באזור אינדיאנה.

עם זאת, לא מדובר בפריט היקר ביותר של קוביין. ביוני 2020 נמכרה גיטרה אקוסטית מדגם Martin D-18E מודל 1959, עליה ניגן קוביין בהופעה של הלהקה בתוכנית MTV Unplugged, תמורת 6.01 מיליון דולר. מדובר באחד מפריטי האספנות היקרים בהיסטוריה.