זירת ההתנקשות בחסאן סעיד חודאיארי
צילום: רויטרס

אחרי חיסול הבכיר בטהראן: ישראל נערכת לנקמה איראנית

הנציגויות הישראליות בעולם העלו את הדריכות בעקבות ההתנקשות בחסאן סעיד חודאיארי, שמיוחסת לישראל. נשיא איראן הבטיח "טיפול ביתר שאת בפשע"
גילי כהן ורם ברנדס
23 במאי 2022
09:11

חיסול הבכיר במשמרות המהפכה: בארץ לוקחים בחשבון אפשרות של תגובה איראנית על ההתנקשות שמיוחסת לישראל – כך פורסם היום (שני) בכאן רשת ב. נציגויות ישראל בעולם העלו את הדריכות. נשיא איראן, אבראהים ראיסי, הביע צער על מותו חסאן סעיד חודאיארי, הילל את פועלו והבטיח "טיפול ביתר שאת בפשע". 

אתמול דווח באיראן שחודאיארי חוסל בלב הבירה טהראן סמוך לביתו. לפי הדיווחים, שני חמושים רכובים על אופנוע ירו חמישה כדורים בראשו של הבכיר, קולונל בכוח קודס, וברחו מהזירה. במקביל, משרד המודיעין האיראני טוען כי חשף רשת ריגול ישראלית ושחבריה נעצרו על ידי משמרות המהפכה. עוד טוענים באיראן כי מדובר באנשי מודיעין שהיו מעורבים בחקירת מנצור רסולי – שתכנן לבצע פיגוע בטורקיה נגד דיפלומטים ישראלים. 

חודאיארי היה תת אלוף במשמרות המהפכה, שהוציא לפועל כמה ניסיונות פיגועים באזרחים ישראלים - בקניה, קולומביה, קפריסין וכן שלוש פעמים בטורקיה. באחד המקרים, הוא שילח את רסולי להיות מעורב בהוצאה לפועל של פיגוע בטורקיה. המוסד תפס את רוסלי, חקר אותו - והביא להודאה שלו במעשים.