הזירה בחורה
צילום: דוברות המשטרה

האלימות בחברה הערבית: נער בן 17 נורה למוות ביישוב חורה בנגב

אדריס אבו אלקיעאן היה מעורב בקטטה המונית בהשתתפות מאות בני אדם שלוותה ביידוי אבנים וירי • צוות של מגן דוד אדום פינה את הצעיר באורח אנוש לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו • המשטרה פתחה בחקירה
איציק זוארץ
24 במאי 2022
04:28
עודכן ב 07:42

האלימות בחברה הערבית: אדריס אבו אלקיעאן, בן 17, נורה למוות בקטטה המונית ביישוב חורה בנגב. צוות של מגן דוד אדום פינה את הצעיר באורח אנוש לטיפול בבית החולים סורוקה בבאר שבע, שם נקבע מותו. המשטרה פתחה בחקירה של נסיבות תקרית הירי.

אדריס אבו אלקיעאן

בסוף השבוע האחרון עיסא נאג'ח אבו אלקיען, ילד בן 12, נכווה אנושות בחנות ביישוב חורה. המשטרה עצרה שני חשודים במעשה, תושבי תל שבע בני 25 ו-21.  עיסא הקטן פונה לבית החולים סורוקה כשהוא סובל מכוויות בדרגות ב' ו-ג' בכל חלקי גופו. האירוע נודע למשטרה עם דיווח שהתקבל לפיו מספר גברים הגיעו למוסך בו שהה הילד והציתו אותו. לפי החשד, מדובר באירוע אלימות על רקע הסכסוך בשבט אלקיעאן. 

נאג'ח אבו אלקיען, אביו של הילד, סיפר בריאיון לליאת רגב בתוכנית "מעבירים לראשון" בכאן רשת ב על המקרה הקשה. "הילד שלי הלך למעבדה לתקן את הטלפון, הגיעו אנשים ותקפו את בעל החנות עם מקלות, שפכו חומר דליק והציתו את המקום - עם הילד בפנים. זה סכסוך בתוך המשפחה שלנו, אבל אנחנו לא חלק ממנו. הרופאים אומרים לי - תתפלל לאלוהים שהילד ייצא מזה". עוד אמר נג'אח אבו אלקיען כי ההצתה הזאת צריכה להדליק נורה אדומה, "הם הציתו אנשים בפנים, אף פעם לא היה מקרה כזה".