לוחמי מג"ב
צילום: נאסר אשתייה, פלאש 90

3 פלסטינים חדרו למוצב באזור רמאללה והסתובבו בו ללא הפרעה במשך כשעתיים

פרסום ראשון: במוצב ישנו עשרות לוחמים ולוחמות של מג"ב וצה"ל. לפי ההערכה הם ביקשו לגנוב אמצעי לחימה. לוחמת שהתעוררה זיהתה אותם והם נמלטו. בצה"ל פתחו בחיפושים אחריהם
כרמלה מנשה
26 במאי 2022
07:31

מחדל אבטחה חמור: שלושה פלסטינים חדרו אתמול לפנות בוקר למוצב רמה בחטיבה המרחבית בנימין, הסתובבו בו באופן חופשי וללא הפרעה במשך כשעתיים, כשבמוצב ישנים באותה שעה עשרות לוחמים ולוחמות של מג"ב וצה"ל. כך פורסם הבוקר (חמישי) בתוכנית "הבוקר הזה" בכאן רשת ב.

השלושה, שלא היו חמושים, נכנסו למוצב אחרי שחתכו את הגדר מבלי שאיש הבחין בהם. ההערכה שהתכוונו לגנוב תחמושת או ציוד צבאי אחר. סמוך לשעה חמש בבוקר גילתה אותם באקראי אחת הלוחמות סמוך למגורי החיילות. היא החלה לצעוק והפולשים נמלטו מן המקום. כוחות שהוזעקו נכנסו לכפר ג׳בע הסמוך כדי לנסות ולהגיע אליהם והחיפושים אחריהם נמשכים. את המוצב מאייש גדוד של מג״ב ופלוגה אחת של צה"ל. האזור מוכר כאזור שבו פעילות חבלנית ובעבר היו באזור פיגועים קשים. קצין בצה"ל הגדיר אותו ״המוצב הנפיץ ביותר בגיזרה כולה״.

ממשטרת ישראל נמסר: מתחקור ראשוני עולה כי זמן קצר לאחר שהחשודים נכנסו למתחם זיהתה לוחמת מג"ב את אחד החשודים והם החלו בבריחה לעבר הכפר הסמוך. במשמר הגבול רואים בחומרה את האירוע. מיד עם קרות האירוע הורה מפקד משמר הגבול לבצע תחקור מקיף של האירוע ושל כלל מרכיבי האבטחה והגנת הבסיס. במקביל נעשית פעילות עם כלל גורמי הביטחון למעצרם של החשודים.