מצעד הדגלים 2021
צילום: נתי שוחט, פלאש 90

רה"מ בנט הכריע: מצעד הדגלים יתקיים כמתוכנן ויעבור בשער שכם

חשש במשטרה: הסלמה בהר הבית בסופ"ש תעיד על הסלמה צפויה ביום ראשון • 4 פלוגות מילואים של מג"ב יתגברו את כוחות הביטחון בזמן המצעד • שני חמושים ברימונים וסכין נעצרו כשניסו לחצות מעזה לישראל
גילי כהן איתי בלומנטל
27 במאי 2022
07:01
עודכן ב 14:47

למרות הלחצים והחשש מהסלמה: ראש הממשלה נפתלי בנט סיכם היום בתום עדכון מבצעי לקראת יום ירושלים, כי מצעד הדגלים יתקיים ביום ראשון כמתוכנן. בהודעת ראש הממשלה נמסר כי המצעד יתקיים כסדר, "כפי שיתקיים מזה עשרות שנים", כלומר - יעבור בשער שכם ויסתיים בכותל, ולא יעבור בהר הבית.

עוד נמסר כי הערכות מצב והתייעצויות בנושא יתקיימו באופן שוטף, בכל הדרגים, במשך סוף שבוע וביום ראשון. בשיחה השתתפו השר לביטחון הפנים, מפכ"ל המשטרה, מפקד מחוז ירושלים והמזכיר הצבאי של ראש הממשלה.

במשטרה חוששים כי הסלמה בהר הבית בסוף השבוע תעיד על הסלמה צפויה בזמן מצעד הדגלים, ולירי טילים מרצועת עזה. גורם ביטחוני ציין כי המצב בהר בימים הקרובים יעיד אם ההסתה של הפלסטינים לקראת המצעד תחלחל. בתוך כך, נעצרו הבוקר שני חמושים ברימונים וסכין כשניסו לחצות מעזה לשטח ישראל. השניים הועברו לחקירת כוחות הביטחון.

בד בבד, שלוש פלוגות מילואים של מג"ב התגייסו אתמול כדי לסייע בתגבור הכוחות בזמן האירוע. מדובר בכ-200 לוחמים שיעברו אימון במהלך סוף השבוע וביום ראשון יוצבו בעיר. אליהם תצטרף פלוגה נוספת של מילואים שנמצאת בתעסוקה מבצעית במחוז חוף. הפלוגות מגויסות בצו לעשרה ימים, וימשיכו את הפעילות בעיר עד אחרי מצעד הגאווה שצפוי בבירה ביום חמישי. כמו כן, אתמול בשעות הבוקר הוצבו בשדרות מבנים ממוגנים.

בתוך כך, מקורות פלסטיניים אמרו לכאן חדשות כי ארגוני הטרור ברצועה "לא ישתקו" על כניסה ביום ראשון למסגד אל-אקצא וכי הקו האדום עובר בכניסה להר ולא במתווה של מצעד הדגלים. יחד עם זאת, אמרו המקורות כי האווירה בשטח דוחפת לתגובה מעזה וכינו את הצעדה "התגרות מכוונת".