השופל שנהגו עוכב
צילום: מתוך דף הטוויטר הרשמי של "שלום עכשיו"

המשטרה עצרה שלושה פעילי "שלום עכשיו" מלהגיע לחומש

הפעילים התכוונו להגיע למאחז עם דחפור כדי להרוס את מבנה הישיבה
איתי בלומנטל
28 במאי 2022
12:27

המשטרה פועלת למנוע מ"שלום עכשיו" לקיים צעדה שלא אושרה למאחז הלא חוקי חומש בשומרון. ליד ראש העין עוכבו היום (שבת) שלושה חשודים שלדברי המשטרה היה בכוונתם להפר את הסדר הציבורי, לעבור על חוק ההתנתקות ולהזיק לרכוש. במעוכבים נהג של מוביל שנשא שופל, וגם ישי הדס מראשי מחאת "קריים מיניסטר".

ב"שלום עכשיו" הצהירו כי יעלו לחומש עם הכלי ההנדסי הכבד כדי להרוס את הישיבה שפועלת שם שלא כחוק. מפקד פיקוד המרכז, האלוף יהודה פוקס, אסר על "שלום עכשיו" לקיים את המחאה נוכח החוק שאוסר על כניסת ישראלים לחומש. בארגון השמאל טענו כי מדובר באפליה שכן איש אינו מפנה את אנשי הימין הנמצאים במקום.

חבר הכנסת מוסי רז ממרצ מאשים את המשטרה באלימות קיצונית כלפי מפגיני "שלום עכשיו". חבר הכנסת רז, שנכח במקום, אמר כי מערכות השלטון מתגייסות להגנה על העבריינים בחומש.

מהמשטרה נמסר: "משעות הבוקר המוקדמות ערוכים כוחות המשטרה וכוחות הביטחון למחאה לא חוקית העתידה להתקיים ביישוב חומש. במהלך הפעילות המקדימה, ולאור החשש הממשי לפגיעה בשלום הציבור וביטחונו ומפני עימותים אלימים, עיכבו השוטרים שלושה חשודים שבכוונתם להפר את הסדר הציבורי, להפר את חוק ההתנקות ולהזיק לרכוש. אנו מדגישים כי נמשיך לאפשר לכל אדם באשר הוא לממש את חופש הביטוי והמחאה כחוק תוך שמירת הסדר הציבורי ובטחון המפגינים".