אבעבועות הקוף
צילום: אי-פי

חולה שני באבעבועות הקוף אותר בישראל

גבר כבן 30 ששב מטיול בחו"ל פיתח תסמינים ואובחן כחיובי. מצבו טוב ולאחר בדיקות הוא שוחרר לבידוד בביתו • החולה השני באבעבועות הקוף עדיין מאושפז בבית החולים איכילוב בבידוד • עד כה התגלו בעולם כ-300 מקירם חיוביים לנגיף במדינות שבהן הוא לא נמצא כדרך קבע.
נוב ראובני
28 במאי 2022
18:50
עודכן ב 22:04

חולה שני בנגיף אבעבועות הקוף אותר היום (שבת) בישראל. מדובר בגבר כבן 30 ששב מטיול בחו"ל ופיתח תסמינים. הוא הגיע לבית החולים שיבא בתל השומר ולאחר בדיקה של המכון הביולוגי אומת כחיובי לנגיף. מצבו טוב והוא שוחרר לבידוד בביתו. משרד הבריאות שב וקורא לאנשים שחזרו מחו״ל ופיתחו חום ופריחה עם שלפוחיות לפנות לרופאה המטפלת.

כל מה שצריך לדעת על נגיף אבעבועות הקוף | האזינו לעוד יום

החולה הראשון באבעבועות הקוף עדיין מאושפז בבית החולים איכילוב בבידוד. עד כה התגלו בעולם כ-300 מקירם חיוביים לנגיף במדינות שבהן הוא לא נמצא כדרך קבע. למרות שמדובר בהתפרצות חריגה, בארגון הבריאות העולמי אומרים שאם יינקטו הפעולות הנכונות, ניתן יהיה להכיל את ההתפרצות.

מנהל בכיר בארגון הבריאות העולמי הודיע ביום שני שלארגון אין ראיות למוטציה שעבר נגיף אבעבועות הקוף. הבכיר הדגיש שהמחלה המדבקת הינה אנדמית במערב ובמרכז אפריקה ולא נוטה להשתנות.


אבעבועות הקוף היא מחלה נדירה הנגרמת מזיהום בנגיף אבעבועות הקוף, המשתייך למשפחת הנגיפים של האבעבועות השחורות ואבעבועות הפרה. הנגיף התגלה לראשונה בשנת 1958 בהתפרצות בחוות קופים למטרות מחקר. מקרה ראשון של העברתו לאדם תועד ב-1970 בקונגו. מקרה של המחלה תועד בישראל ב-2018 אצל אדם שחזר מביקור בניגריה.