-
צילום: יחידת חילות ערבה, באדיבות המשפחה

מאיה קדוש נהרגה בתאונה בערבה: "סיימה את החופשה מוקדם כדי לחזור לילדים"

חברתה של ההרוגה סיפרה לכאן חדשות שידידה המאושפז עוד לא יודע מה קרה למאיה: "אמרנו לו שהיא מורדמת ומונשמת. לא רצינו להטיל עליו ככה את הפצצה הזו, כי הוא מאוד אהב אותה"
איציק זוארץ
29 במאי 2022
19:13

התאונה הקטלנית בערבה: בין ארבעת ההרוגים בהתנגשות הקטלנית בכביש המוביל לאילת, הייתה מאיה קדוש. חברתה של קדוש, יאנה, סיפרה לכאן חדשות על השתלשלות האירועים: "היא הייתה איתנו במלון, ויצאה בסביבות 14:00 כשאנחנו נשארנו עד 18:00. אנחנו יצאנו ברכב אחר. היא רצתה לצאת מוקדם כדי להיות בבית עם הילדים, וחזרה עם ידיד נוסף ששהה איתנו – שגם הוא רצה לחזור לילד מוקדם, והוא נפצע ואושפז בבית החולים. בביקור בבית החולים לא סיפרנו לו עדיין שמאיה נהרגה, אמרנו לו שהיא מורדמת ומונשמת. לא רצינו להטיל עליו ככה את הפצצה הזו, כי הוא מאוד אהב אותה".

בתאונה ליד מושב פארן נהרגו ארבעה בני-אדם, בהם ילד ונערה. מלבד קדוש נהרגו שלושה בני משפחה ממזרח ירושלים: מוחמד עביד, בן 65, בתו נור עביד, בת 13, והנכד דאוד שוויקי, בן 4. הם היו בדרכם לביתם מחופשה באילת. חקירה ראשונה מלמדת ששתי מכוניות התנגשו חזיתית. בתאונה נפצעו עוד שני בני אדם, מצבם בינוני.

הסב מוחמד עביד ונכדו דאוד שוויקי

בין השנים 2020-2010 נרשמו בכביש הערבה 142 תאונות דרכים, בהן נהרגו 35 בני אדם. מנתוני הרשות הלאומית לבטיחות בדרכים עולה שמתחילת השנה נהרגו בכבישים 148 בני אדם - 11 יותר מבתקופה המקבילה בשנה שעברה. בחודש מאי בלבד נהרגו 27 בני אדם בתאונות דרכים.

נור עביד, נהרגה בתאונה בכביש 90

שני מיליארד שקלים לפחות נדרשים כדי להעמיד את הכביש, לפחות בחלקים הדרומיים שלו, בצורה סבירה. בשנה שעברה מבקר המדינה מתח ביקורת חריפה על המדינה וטען כי היא מתרשלת בטיפול בכביש. מתוך 170 קילומטרים של כביש, הורחבו מאז 2011 רק כ-50 קילומטים. שרת התחבורה מירב מיכאלי הבטיחה היום "נקדם עוד", אך המכרז על 19 קילומטרים נוספים של כביש ייצא רק בחודש אוגוסט.