מפולת בברזיל
צילום: רויטרס

57 בני אדם נהרגו בהצפות בברזיל

56 איש נוספים נעדרים • יותר מ-6,000 איש הגיעו לנקודות סיוע ממשלתיות ויותר מ-7,000 עזבו את בתיהם במחוזות פרנמבוקו ואלגואס שבצפון-מזרח המדינה • מתחילת השנה מאות בני אדם נהרגו במדינה עקב גשמים עזים
מערכת כאן חדשות
30 במאי 2022
02:47

57 בני אדם נהרגו במפולות בוץ והצפות במחוזות פרנמבוקו ואלגואס שבצפון-מזרח ברזיל, שנגרמו עקב גשמים כבדים, כך דיווחה אתמול (ראשון) ממשלת ברזיל. עוד דווח כי בפרנמבוקו 56 בני אדם מוגדרים נעדרים. בנוסף, בשתי המדינות יותר מ-13 אלף איש נאלצו לעזוב את בתיהם. הנשיא ז'איר בולסונרו צפוי להגיע מחר לרסיפה, בירת המחוז המוכה פרנמבוקו.

מדובר באירוע הרביעי בחמשת החודשים האחרונים בו תנאי מזג אוויר חריגים גובים חיי אדם בברזיל, בעיקר בשכונות עניות, עקב תכנון עירוני לקוי. בתחילת ינואר, עשרות נהרגו ועשרות אלפים נאלצו לעזוב את בתיהם כשגשמים כבדים הכו בבאהיה שבצפון-מזרח ברזיל. בסוף ינואר, לפחות 18 איש נהרגו בהצפות בסאו פאולו שבדרום-מזרח המדינה ובפברואר גשמים כבדים הביאו למותם של יותר מ-230 בני אדם בריו דה ז'ניירו.

אירועי מזג אוויר קיצוני גבו החודש את חייהם של עשרות בני אדם במדינות נוספות ברחבי העולם. לפחות 57 בני אדם נהרגו בהצפות נרחבות בהודו ובבנגלדש ביום ראשון שעבר. על פי הנתונים הרשמיים, כשני מיליון בני אדם נפגעו בשל השיטפון הכבד ביותר שפקד את האזור בשני העשורים האחרונים וכמאה כפרים הוצפו לחלוטין בצפון מזרח הודו. על פי ההערכות, כמה מאות אלפי בני אדם הפכו לפליטים.

יום קודם לכן, דווח על הרוג וכ-50 פצועים בסערה במערב גרמניה. בתמונות שפורסמו ברשת נראה ציקלון סיבובי המאפיין סופת טורנדו, אם כי הרשות המטאורולוגית בגרמניה לא הודיעה שאכן מדובר בטורנדו. הרוחות החזקות הגיעו למהירות של 130 קילומטרים לשעה.

במקביל, בספרד חוו בשבוע שעבר גל חום קיצוני, ובחלקים מהמדינה מדובר בחודש מאי החם ביותר שנמדד בהיסטוריה, עם טמפרטורות של יותר מ-40 מעלות במקומות מסוימים. גלי חום קיצוניים נרשמו גם בחלקים בארצות הברית, כשבאזורים מסוימים נרשמה עלייה של עד 6 מעלות בטמפרטורות.