לה פמיליה במצעד הדגלים
צילום: אוליביה פיטוסי, פלאש 90

גנץ: לבחון את הגדרת לה פמיליה ולהב"ה כארגוני טרור

השר לביטחון הפנים בר לב על שני הארגונים: "אפנה שוב ליועמ"שית כדי להוציא את ארגון לה פמיליה ולהב"ה מחוץ לחוק - מדובר בקומץ רעשני וקשה שפוגע בביטחון המדינה" • שני תושבי המרכז נעצרו בחשד למעורבות בתקיפת כתב מכאן, איאד חארב, שנזקק לטיפול בבית החולים • המשטרה מבקשת להאריך את מעצרם להמשך חקירת המקרה • יותר מ-60 חשודים נעצרו בעימותים במזרח ירושלים
ורד פלמן, זאב קם וסולימאן מסוודה
30 במאי 2022
10:25
עודכן ב 16:36

אחרי יום מרובה עימותים אמש בירושלים סביב מצעד הדגלים, שר הביטחון בני גנץ קרא היום (שני) להגדיר את לה פמיליה ולהב"ה - ארגוני טרור. בסיעת כחול לבן אמר גנץ כי "מדינת ישראל שמרה אתמול על ריבונותה ועל אזרחיה ועל הסטטוס קוו וחופש הפולחן".

"משטרת ישראל טיפלה בפורעים ערבים שביזו את הר הבית. אותם צריך לגנות בכל מקום בעולם", המשיך. "לצד זאת היה גם קומץ מסיתים עם קריאות נוראיות מהצד היהודי. נמשיך לרדוף אחרי המסיתים ומחוללי האלימות והטרור בכל מקום".

גם השר לביטחון הפנים עמר בר-לב על גינה את ארגוני לה פמיליה ולהב"ה בעקבות האירועים בהם היו מעורבים במצעד הדגלים: "עוד לפני שהייתי שר, פניתי ליועץ המשפטי לממשלה במטרה לבחון את האפשרות של הוצאת 'לה-פמיליה' ו'להב"ה' מחוץ לחוק. מדובר בקומץ רעשני וקשה. אני מתכוון לשוב ולפנות ליועצת המשפטית לממשלה כדי להוציא אותם אל מחוץ לחוק. אין ספק שהם פוגעים בביטחון מדינת ישראל, בביטחון הפנים, פוגעים במכנה המשותף הרחב שלנו".

תקיפת כתב מכאן: שני חשודים במעורבות נעצרו 

שני חשודים, תושבי המרכז בשנות ה-20 לחייהם, נעצרו הלילה (ראשון) בחשד למעורבותם בתקיפת כתב המשטרה של ערוץ מכאן איאד חארב, אמש בשכונת שייח ג'ראח. בהודעת המשטרה נמסר כי החשודים יובאו היום לדיון בפני בית משפט, שם תבקש המשטרה להאריך את מעצרם לטובת המשך חקירת המקרה.

על פי החשד, התוקפים ריססו את חארב בגז ולאחר שנפל ארצה היכו אותו במקלות וגנבו את מכשיר הטלפון שלו. חארב נזקק לטיפול בבית החולים. הוא סיפר לכאן חדשות כי שוטרים שהיו במקום לא נחלצו לעזרתו.

כ-70 אלף חוגגים השתתפו אתמול במצעד הדגלים בירושלים במלאת 55 שנים לאיחוד העיר. גם לאחר סיומו של המצעד נמשכו העימותים האלימים בין יהודים לערבים בבירה. צוותי מד"א טיפלו ב-13 פצועים קל, בהם שני שוטרים. המשטרה התמודדה עם הפרות סדר, יידויי אבנים וירי זיקוקים. יותר מ-60 חשודים נעצרו. בעיסאוויה שבצפון ירושלים הושלכו אבנים ובקבוקי תבערה אל שני אוטובוסים ממוגנים שנכנסו בטעות לשכונה. באוטובוסים לא היו נוסעים והנהגים נחלצו בלי פגע.