תקיפת העובדת
-

מטופלת תקפה עובדת במרכז הרפואי העמק בעפולה

לדברי העובדת, מזכירה במחלקת ה-MRI, החשודה בת ה-21 תקפה אותה לאחר שבדיקתה נדחתה •אחרי בתי החולים: ההסתדרות הרפואית דורשת להגביר את האבטחה בקופות החולים ומאיימת שינקטו צעדים ארגוניים • אתמול אישרה הממשלה הצבת עמדות שיטור באופן קבוע ב-28 בתי חולים
אורלי אלקלעי דקלה אהרן שפרן
30 במאי 2022
09:30
עודכן ב 17:32

מזכירה ביחידת ה-MRI במרכז הרפואי העמק שבעפולה הותקפה היום (שני) על ידי מטופלת ונפגעה בידה. לדברי המזכירה שהותקפה, הוסבר לחשודה, בת 21, כי עקב בדיקת מטופל שהתארכה, בדיקתה, שאין בה דחיפות רפואית, תדחה למחר בבוקר. המזכירה סיפרה כי בתגובה המטופלת זרקה בעוצמה את החוצץ שבעמדתה ופגעה בה. החשודה נעצרה בחשד לתקיפת עובד ציבור.

התקיפה התרחשה שעות ספורות לאחר שההסתדרות הרפואית (הר"י) דרשה תקציב להגברת האבטחה על הצוותים הרפואיים בקופות החולים, כפי שפורסם הבוקר בתוכנית קלמן וליברמן בכאן רשת ב, בהר"י מאיימים כי בצעדים ארגוניים. בנוסף, בהר"י אמרו כי מרבית אירועי האלימות נגד צוותים רפואיים מתרחשים בקהילה, והזכירו את רצח אחות קופת החולים טובה קררו בידי מטופל, בקופת חולים בחולון בשנת 2017. עוד אמרו כי העלו הצעות לפתרון, אך הן לא תוקצבו וקראו להגביר את פעילותן של סיירות אבטחה שיעברו בין קופות החולים. 

יו"ר ההסתדרות הרפואית, פרופ' ציון חגי, אמר לכאן חדשות כי בארגון ימשיכו במאבק וינקטו סנקציות וצעדים ארגוניים שונים עד אשר תהיה אבטחה גם בקופות החולים. הוא הוסיף כי התקיפות מתבצעות כלפי צוותים רפואיים במקצועות שונים, ובהם גם רוקחים ומזכירות רפואיות ואמר כי חייבים לקדם פתרונות כדי להבטיח את שלומם של אנשי הרפואה.

האזינו לריאיון עם מנכ"ל משרד הבריאות בכאן רשת ב

אתמול אישרה הממשלה הצבת עמדות שיטור באופן קבוע ב-28 בתי חולים. ההחלטה כוללת הקצאה של 48 תקני כוח אדם ותקציב הפעלה שנתי בהיקף של כ-20 מיליון שקלים. מנכ"ל משרד הבריאות הפרופ' נחמן אש, אמר בתוכנית "אנו נציב בין שוטר אחד לשלושה בכל בית חולים. הוא לא יוכל לעצור כל אירוע של אלימות, אבל הוא יוכל להתערב, להרתיע ולהזעיק עזרה". פרופ' אש הוסיף כי למאבטחים אין סמכות אכיפה, ואילו שוטר מוסיף את ההיבט האכיפתי ואת היכולת להזעיק עזרה בקלות. "זה לא ימנע את כל אירועי האלימות, אבל יש לזה אפקט".