מטוס אל על

סכסוך על גב הנוסעים: טיסות אל על ממשיכות להתבטל

טיסת הדגל של חברת התעופה מתל אביב לניו יורק בוטלה זה היום השני ברציפות. אתמול בערב בוטלו גם טיסות לוינה, לציריך, למינכן ולרומא • גורם בחברה לכאן חדשות: "יש באל על סקטורים שעושים הכול כדי לפגוע גם במה שלא פגעו מעולם עד היום. זה ייגמר בזה שהנוסעים המעטים יברחו"
שרון עידן
31 במאי 2022
18:23

השיבושים באל על: טיסת הדגל של חברת התעופה מתל אביב לניו יורק, LY001, שוב מבוטלת היום (שלישי) - זה היום השני ברציפות. לטיסה שבוטלה אתמול הוצא מטוס חלופי שהמריא הבוקר.

גורם בחברה מסר לכאן חדשות: "יש באל על סקטורים שעושים הכול כדי לפגוע גם במה שלא פגעו מעולם עד היום. זה ייגמר בזה שהנוסעים המעטים באמת יברחו".

ביטולי הטיסות באל על נמשכים בשל התקשות ההנהלה לשבץ טייסים לטיסות על רקע סכסוך העבודה בין הצדדים. אתמול בערב בוטלו, בין השאר, טיסות לוינה, לציריך, למינכן, לרומא ולניו יורק. חלק מהנוסעים היו בדרכם לנמל-התעופה כשקיבלו הערב את ההודעה שטיסותיהם בוטלו.

מעבר לקושי לאייש טיסות, בחברה מתמודדים גם עם חוסר הירתמות של צוותי אוויר לטפל בתקלות במטוסים. הטייסים אמרו למשבצים בכמה מהמקרים כי ״המוטיבציה שלנו ירודה".

לפני כשלושה שבועות אל על אף ביטלה את השתתפותה במטס יום העצמאות ברגע האחרון, בעקבות נטישה של מכונאי החברה.

בתחילת החודש הכריזו טייסי אל על על שביתה איטלקית. לפי הנוהל הקיים, 80% מהטיסות באל על משובצות מראש, והשאר משתבצות ברגע האחרון. מאז שהחלו בשביתה הטייסים מסרבים להשתבץ ל-20% מהטיסות שנותרו.

לטענת הטייסים, הצעד מגיע במחאה על קיצוץ שכרים בכמחצית בזמן הקורונה והרעת תנאי העבודה שלהם. לאחר החזרה לשגרה, הם דורשים לקבל בחזרה את הזכויות שמגיעות להן לדבריהם, וטוענים כי שכרם נמוך בהשוואה לשכר הטייסים בחברות תעופה אחרות בעולם.

עוד מוסיפים הטייסים שביטולי הטיסות נגרמים מעומסים. "כל חברות התעופה בעולם הופתעו מהביקושים הגבוהים. חברת אל על היא אחת החברות עם כמות הביטולים הנמוכה ביותר", טען טייס אל על דולב ברזילי בריאיון לליאל קייזר בתוכנית משחקי הכיס אתמול. הוא הסביר שיש להפריד בין טענות הטייסים על השכר, שלא משפיעות על תפקודם, ובין העומס שנגרם בחברות התעופה לאחר החזרה המלאה לשגרה.

תגיות:
אל על