-
צילום: גטי אימג'ס

זמן לגלות - האם אתן מרוויחות פחות מהגברים במשרד?

אם אתן עובדות בחברה ציבורית, בעמותה או בחברה פרטית עם יותר מ-518 עובדים, אתן תקבלו מהחודש דוח שמשווה את השכר שלכן לזה של הגברים העובדים לצדכן. ולמה גם לגברים צריך להיות אכפת מזה?
ליאל קייזר
01 ביוני 2022
16:31

בואו נדבר על התיקון לחוק שנכנס היום (רביעי) לתוקף. אולי תשתכנעו שהוא צריך להיות חשוב עבורכם - בין אם אתן נשים או גברים.

מהיום, כל חברה פרטית שיש לה 518 עובדים ויותר, וכל חברה ציבורית או עמותה (בלי קשר למספר העובדים שלה), תהיה חייבת לפרסם דוח על פערי השכר בין גברים לנשים שעובדים בה. היא תצטרך לעשות את זה בחלוקה לקבוצות, כדי שאפשר יהיה להסיק מזה משהו - למשל בקרב אנשי המכירות, בקרב המהנדסות וכו'.

השנה היא 2022 - לפי הדוח האחרון של הממונה על השכר העובדות במשרדי הממשלה הרוויחו בממוצע שכר נמוך ב-16% מהעובדים (15,600 שקל לעומת 18,600). במערכת הבריאות הפער היה 27%. ובשוק הפרטי הוא מזנק ל-32%!

חלק מהפער הזה אפשר להסביר בהגדרות תפקיד שונות, בפערים בשעות העבודה, להגיד שאנחנו משווים תפוחים לתפוחי אדמה ולא להתעסק בסיפור הזה. אבל האמת צריכה להיאמר גם אחרי שמנמקים ומתרצים - גם היום יש מעסיקים שחושבים שנשים שוות פחות, שמעזים לשאול אותן בראיונות עבודה אם הן מתכוונות להיכנס להיריון ופוסלים על הרקע הזה, שחושבים שהן עסוקות יותר בבית ולכן אולי לא כדאי לקחת אותן לעבודה או שאפשר להעסיק אותן אבל לשלם להן פחות.

ויש מעסיקים שאין להם אולי אג'נדה פורמלית נגד נשים אבל משלמים להן פחות, פשוט כי הן לא מתעקשות לקבל יותר. את כל הדברים האלה התיקון לחוק - אם חברות באמת יפעלו בהתאם אליו - יחשוף במטרה להכחיד את הפערים מתוך הנחה שאור השמש הוא המחטא הטוב ביותר, ושכשהפערים בינינו יהיו מול העיניים של כולנו ולא רק יילחשו בחדרים סגורים או שיחות ברזייה - המצב ישתנה. בין אם בגלל שהמנהלים והמנהלות יתביישו במציאות בחברות שלהם, בין אם בגלל שעובדות ועובדים יתקוממו ויפעילו לחץ שיביא לשינוי.

ולמה זה צריך לעניין את כולנו? גם את אלה שהפערים האלה עובדים לטובתם? כי האמת היא שהפערים האלה לא באמת עובדים לטובת אף אחד מאתנו. הרי גם לכלל הגברים, שאולי מקבלים שכר גבוה יותר מהאישה שעובדת לצידם, יש אמא, אחות, חברה, בת זוג שהעובדה שהיא מכניסה למשק הבית משכורת נמוכה יותר גורמת לזה שהתפקידים המשפחתיים הם המטלה שלה. וכשאתה מביא הביתה את המשכורת הגדולה יותר רק טבעי שתישאר במשרד עד מאוחר ולא תזכה לראות את הילדים שלך גדלים או להשכיב אותם לישון. וזה עוד לפני שאמרתי משהו על זה שאף אחד לא רוצה שהבת שלו תהיה זו שישלמו לה פחות. 

ועכשיו, אחרי שהשתכנעתם - אולי, אני מקווה - שיש חשיבות בחשיפת המידע, זה הזמן לבקש מכם לעזור לנו להיות חלק מאור השמש שמחטא. החברה שאתם עובדים בה הפיצה את הדוח שלה? אתם מוזמנים ומוזמנות לשתף אותנו בכל דרך שתבחרו, אתם יודעים שאנחנו בפייסבוק, בטוויטר ובכל מקום אחר - ואולי ביחד נביא שינוי לטובה.