ג'יידה פינקט סמית'
צילום: מתוך Red Table Talk

חודשיים אחרי האוסקר: ג'יידה פינקט סמית' מגיבה לראשונה לתקרית הסטירה

רעייתו של וויל סמית': מקווה ששני הגברים האלה ידברו זה עם זה ויתפייסו • בעקבות התקרית הושעה השחקן זוכה האוסקר מן האקדמיה האמריקנית לקולנוע ל-10 שנים
אלון פרוכטר
01 ביוני 2022
21:08

חודשיים לאחר טקס פרסי האוסקר, השחקנית האמריקנית ג'יידה פינקט סמית' התייחסה הערב (רביעי) לראשונה לסטירה שהחטיף בעלה וויל סמית' לקומיקאי כריס רוק. בפתח פרק מיוחד של תוכנית הרשת שלה Red Table Talk, שעסק במחלת האלופציה שגורמת להתקרחות, אמרה כי "התקווה הכי גדולה שלי היא ששני הגברים החכמים האלה ידברו זה עם זה ויתפייסו".

בטקס הפרסים שהתקיים בסוף חודש מארס, היכה סמית' את רוק וקילל אותו בשידור חי, לאחר שזה סיפר בדיחה על אשתו ג'יידה. רוק, שעלה לבמה כדי להגיש את הפרס לסרט התיעודי הטוב ביותר, הזכיר את הקרחת שלה והשווה אותה לדמות מהסרט "ג'י איי ג'יין".

ג'יידה לא נראתה מרוצה, וכך גם בעלה שצעק לרוק מהקהל: "תשמור את השם של אשתי מחוץ לפה שלך". בהמשך זכה סמית' בפרס לשחקן הראשי הטוב ביותר על תפקידו בסרט "משפחה מנצחת". סמית' שנשא את נאומו בדמעות, ניצל את הבמה כדי להתנצל על מעשיו.

בעקבות התקרית, החליטה מועצת המנהלים של האקדמיה האמריקנית להשעות את סמית מהטקס ל-10 שנים. ההחלטה התקבלה שבוע לאחר שהשחקן הודיע כי ימלא אחר כל החלטה שתקבל מועצת המנהלים, והודיע על פרישתו מן האקדמיה.