ג'וני דפ

הניצחון של דפ - ההפסד של מי טו?

יש מי שחושש שהמשפט הציבורי בין השחקן המפורסם לבת זוגו לשעבר אמבר הרד, והסנטימנט הציבורי שנטה לטובת הגבר, הולך להשפיע על האישה הבאה שתחשוב אם להתלונן על בן זוגה
מאיה ראכלין
05 ביוני 2022
11:03

עכשיו, כשתוכנית הריאליטי "דפ נגד הרד" הסתיימה, אפשר להתחיל לדבר על הנזק המשני. ג'וני דפ ניצח בבית המשפט ומחוצה לו, זה ברור. גרושתו אמבר הרד לא הצליחה לשכנע את חבר המושבעים שהשחקן המוצלח שכולנו מכירים הכה אותה והתעלל בה.

צפו בכתבה של מאיה ראכלין

ולמרות העדויות וההוכחות שעלו במשפט שהציגו לכל הפחות תמונה מורכבת ומערכת יחסים קשה, מחוץ לאולם הדין נחרץ כבר בהתחלה. עוד לא פורסם סקר שמשקף את דעת הציבור אבל לא בטוח שצריך כזה. 

אם תרצו, בזמן שההאשטאג "צדק לג'וני דפ" זכה יותר מ-19 מיליארד צפיות האשטאג דומה עם "צדק לאמבר" קיבל פחות מ-70 מיליון. והשאלה היא למה? יש מי שיאמרו שזה בגלל שג'וני דפ מפורסם יותר, או שחקן טוב יותר. או שאולי זו אמבר הרד שלא מתאימה לשבלונת ה"קורבן" שהחברה כבר משרטטת באופן אוטומטי.

וגם אם היא לא אמרה את האמת, מההתחלה סימנו אותה ברשתות החברתיות בתור מכשפה שקרנית. בצוות ההגנה שלה מעריכים שהרעש מסביב חדר גם לחדר הדיונים של חבר המושבעים. 

ויש כאן שאלה נוספת: האם המשפט הציבורי הזה הולך להשפיע על האישה הבאה שתרצה להיחשף ולהתלונן? אף על פי שמדובר בתיק ציבורי מאוד, הוא לא יחיד במינו. תביעות דיבה כמו זו שהגיש ג'וני דפ על המאמר שכתבה הרד יכולות לחזור על עצמן. מרילין מנסון תובע בימים אלה את בת זוגו לשעבר אחרי שטענה שאנס אותה והתעלל בה. יש מי שיטענו שבמקרה של דפ החשש מתרבות הביטול של השחקן שהפך לסמל תרבות גבר על ההאשמות.

אחרים יתהו עד כמה ג'וני דפ ואמבר הרד ומערכת היחסים שלהם מייצגים בכלל מקרים של תקיפה מינית והתעללות. אלה אנשים שיש להם במה, קול, משאבים. מה שבטוח שוב, מה שהחל בתור משפט - הפך להיות בידור להמונים. 

הצפייה האובססיבית, התגובות בזמן אמת, כאילו רוקנו את האירוע מכל השאלות האמיתיות שעולות כאן על מערכת יחסים. וכמו במשפט של או-ג'יי סימפסון או בזה של השופט ברט קוואנו, גם מכאן נזכור בעיקר את הכוכבים הגדולים, כמה משפטי מחץ ואת כל הכביסה המלוכלכת שנשטפה על דוכן העדים.