ספיר נחום, נעדרת

היעלמות הצעירה מעכו: המשטרה תעצור חשודים נוספים

בעקבות קבלת מידע מודיעיני, מתרכזים חיפושי המשטרה אחר ספיר נחום בת ה-24 באזור היישוב איבטין • אחותה לכאן חדשות: "היא יצאה בבוקר כדי לקחת את הילדה לגן ולא חזרה". את הקשר בין ספיר לבן זוגה שנעצר תיארה האחות כ"מערכת יחסים לא טובה" • מעצרו הוארך ב-7 ימים
אורלי אלקלעי
05 ביוני 2022
19:54
עודכן ב 05:31

גם היום (שני) נמשכים החיפושים אחר ספיר נחום, בת ה-24 מעכו שנעדרת מיום חמישי ושנשקפת סכנה לחייה. המשטרה סורקת אחריה עם יחידות פרשים וכלבנים, וכן עם באמצעות רחפנים ומסוק. החיפושים מתמקדים בשלב זה באזור היישוב איבטין בעקבות מידע מודיעיני שהתקבל במשטרה. נחום יצאה ביום חמישי מביתה ברחוב הרצל ומאז נעלמו עקבותיה. הלילה הוארך בשבעה ימים מעצר בן הזוג ואבי בנותיה של ספיר, שנעצר אחרי הדיווח על היעדרותה, והיא צפויה לעצור חשודים נוספים. החשד נגדו: "קשירת קשר להיעלמותה".

עדן, אחותה של ספיר, אמרה לכאן חדשות לפני שנלקחה למסירת עדות במשטרה: "זה לא הגיוני, זה לא אופייני לספיר. אין סיכוי שהיא תשאיר את הילדים לבד". סוזי, אימה, סיפרה לכאן חדשות כי נכדתה בת השנתיים וחצי ממשיכה לשאול איפה אימה: "אמרתי לה שאמא בטיול והיא תבוא - היא אמרה לי אמא לא תבוא". האחות מסרה למשטרה את הטלפון הסלולרי שלה, לאחר ששוחחה עם בן הזוג של הנעדרת.

החשוד, תושב עכו בן 33 ו"כוכב" טיקטוק, נעצר לחקירה בחשד למעורבות בהיעלמות. האיש מוכר למשטרה מהתחום הפלילי ונשא בעבר עונש של 12 שנות מאסר. הוא מכחיש מעורבות באירוע. לאחות של הנעדרת הוא כתב בוואטסאפ: "למה לקחו את אמא שלי לחקירה? אין להם לב".

התמונה האחרונה של ספיר לפני שנעלמה - תיעוד ממצלמות המעון אליו לקחה את בתה הקטנה

האחות סיפרה לכאן חדשות כי ספיר יצאה מהבית כדי לקחת את בתה הקטנה למעון - ומאז לא חזרה. לפי תחושת הבטן שלה, ספיר עדיין בחיים: "אני חושבת שהוא כלא אותה באיזשהו מקום שהיא לא יכולה לצאת ממנו".

אחותה של הנעדרת גם שיתפה שהיא הבינה שמשהו לא טוב קרה כשספיר לא חזרה הביתה ביום חמישי. "היא לא לקחה את הטלפון באותו יום, בטח מיהרה לגן להוציא את הילדה ושכחה אותו בבית. בסביבות שבע בערב הלכתי לתחנת המשטרה והגשתי תלונה. זה לא מתאים לה. יום לפני זה ישבנו ביחד וצחקנו ולא היה שום דבר מחשיד".

"הייתה להם מערכת יחסים לא טובה. זה לא נקרא אהבה". בתמונה: בן זוגה של נחום

בהמשך סיפרה האחות על קשר לא בריא בין ספיר לבן זוגה. "זה לא נקרא אהבה", אמרה עדן נחום. "הם היו בסוג של מערכת יחסים לא טובה, היו להם בעיות. הוא ישב בכלא. כולם מחפשים אחריה".

"כוכב טיקטוק": ההתפרעות בכפר מסריק בה תועד בן הזוג העצור

בן הזוג העצור הוא כוכב טיקטוק שמעלה לרשת סרטונים. בתיעוד אחד שהופץ ברשתות הוא נראה משתתף בהתפרעות בקיבוץ כפר מסריק מתחילת החודש. המתפרעים תיעדו את עצמם בתוך הקיבוץ עם עגלות רתומות לסוסים, מקללים חברי קיבוץ ומאיימים עליהם. הם עזבו את המקום רק לאחר שכמה מאנשי הביטחון הרחיקו אותם. כמה שעות לאחר מכן המשטרה עצרה חמישה חשודים.