נרנדרה מודי, ראש ממשלת הודו
צילום: רויטרס

האמירות הפוגעניות נגד הנביא מוחמד - והחרם על הודו

דוברת ובכיר במפלגת השלטון בהודו הושעו מתפקידיהם בעקבות אמירות בעייתיות על הנביא. הבכיר תהה בטוויטר מדוע מוחמד נשא את אשתו כשעוד הייתה ילדה • קטר וכווית זימנו לשיחה את שגרירי הודו בארצם כדי להעביר איגרת מחאה, ברשתות החל קמפיין שקורא להחרים את הודו ומוצריה
רועי קייס
06 ביוני 2022
14:04
עודכן ב 15:55

הודו מסתבכת עם העולם הערבי: זעם במדינות ערביות ואסלאמיות על הודו - בעקבות דברים פוגעניים שאמרו על הנביא מוחמד דוברת ובכיר במפלגת השלטון בהודו, מפלגתו של הנשיא נרנדרה מודי. ביממה האחרונה (שני), השניים, נופור שארמה ונאבין קומאר ג'ינדאל, אף הושעו מתפקידם בעקבות ההתבטאויות.

ג'ינדאל פרסם ציוץ בחשבון הטוויטר שלו ובו תהה מדוע הנביא מוחמד נשא את אשתו, עאישה, כשהייתה ילדה קטנה. גינויים רבים נרשמו ביממה האחרונה מצד מדינות ערביות. שתיים מהן, קטר וכווית, אף זימנו לשיחה את שגרירי הודו בארצם כדי להעביר איגרת מחאה על ההתבטאויות.

ארגון מדינות שיתוף הפעולה האסלאמיות היושב בסעודיה, ומונה 057 מדינות, גינה בחריפות את ההתבטאויות נגד הנביא מוחמד ואמר בהודעה כי העלבונות האלה רק מגבירים את השנאה ואת ביזוי האסלאם בהודו, והם חלק מהמעשים השיטתיים נגד מוסלמים.

ברשתות החברתיות הושק האשטאג "עד שליחו של אללה, מודי", תוך קריאות להחרים את הודו ומוצרים מהמדינה בעקבות ההצהרות הפוגעניות.

מתוך הקמפיין בטוויטר נגד הודו