.
צילום: אבשלום שושני, פלאש 90

הצוות לטיפול במגפות ידון מחר במתן מנה 5 לאוכלוסיות בסיכון

משרד הבריאות ממליץ לאוכלוסייה מבוגרת ובסיכון לעטות מסכה בחלל סגור • אתמול אובחנו 3,731 מאומתים לקורונה – המספר הגבוה ביותר מסוף אפריל • שר הבריאות קיים דיון עם בכירי משרדו. גורמים שמעורים בפרטים: "בשלב זה עוד מוקדם לומר אם מדובר בגל חדש"
קטי דור, נוב ראובני ועמיחי שטיין
07 ביוני 2022
10:06
עודכן ב 21:48

פרסום ראשון: בעקבות העלייה בתחלואת קורונה – הצוות לטיפול במגפות יתכנס מחר (רביעי) לדיון במתן מנה חמישית לאוכלוסיות בסיכון. עוד ידונו בצוות במתן מנה שלישית לבני 12-5 למי שירצה בכך, ובהחלת חובת חיסון במנות שנייה ושלישית לצוותים רפואיים. בד בבד, משרד הבריאות ימליץ לאוכלוסייה המבוגרת ולאנשים בסיכון לעטות מסכה בחלל סגור.


במשרד הבריאות מוטרדים מהעליה בתחלואה, ובעיקר מהתחלת העליה בתחלואה הקשה. בכירים במשרד הבריאות אומרים כי אם תימשך מגמת העליה בתחלואה – יידחו הדיונים בביטול הבידוד למאומתים.

אתמול אובחנו בישראל 3,731 מאומתים לנגיף בישראל - הנתון הגבוה ביותר מאז סוף חודש אפריל. שיעור הבדיקות החיוביות קרוב ל-19%, ומספר חולי הקורונה המאושפזים במצב קשה עלה ל-103. העלייה בתחלואה ניכרת גם בכנסת - שם חמישה ח"כים אובחנו כחולים, ובהם שר הבריאות ניצן הורוביץ.

שר הבריאות קיים דיון עם בכירי משרדו היום. גורמים המעורים בפרטי הדיון אמרו לכאן חדשות: "בשלב זה עוד מוקדם לומר אם מדובר בגל חדש, ועד כמה העלייה תהיה משמעותית. יש עלייה בתחלואה במדינות נוספות בעולם. ההחלטה כרגע היא להמליץ רק על מסכות למבוגרים ולמי שבסיכון - המלצה לכלל האוכלוסייה כרגע אינה על הפרק". 

אתמול דווח בחדשות הערב כי רופאים המטפלים בחולים עם פוסט קורונה מאשימים כי למשרד הבריאות ולקופות החולים אין מדיניות מגובשת בנושא וכי כמעט כל המרפאות שנפתחו עבור אותם חולים – נסגרו.

קודם לכן דווח כי רוב האנשים שדיווחו על תסמיני פוסט-קורונה ממשיכים לדווח על אותם תסמינים גם שנה וחצי לאחר החלמתם מהמחלה. כך לפי מחקר שנעשה בקרב מדגם של מחלימים במכבי. יותר מ-50% מקרב מי שדיווחו על עייפות לאחר המחלה – היו עייפים גם לאחר שנה וחצי. מקרב המחלימים שדיווחו על שלושה תסמינים ויותר – כ-65% עדיין דיווחו על אותם תסמינים לאחר שנה וחצי.