טום קרוז, מתוך "אהבה בשחקים: פרמאונט"
צילום: באדיבות פורום פילם

משפחה ישראלית תובעת את יוצרי הסרט "אהבה בשחקים"

אלמנתו ובנו של העיתונאי המנוח אהוד יונאי, שכתבה שפרסם ב-1983 היוותה השראה לסרט המקורי, תובעת את אולפני הסרטים פרמאונט • בתביעה נטען כי האולפנים לא רכשו מחדש את הזכויות מהמשפחה במסגרת הפקת סרט ההמשך שיצא בחודש שעבר
אלון פרוכטר
07 ביוני 2022
16:09

משפחתו של העיתונאי הישראלי המנוח אהוד יונאי, תובעת את אולפני הסרטים "פרמאונט", בדרישה לקבל פיצויים מהכנסות הסרט החדש "אהבה בשחקים: מאווריק". כך דיווחו היום (שלישי) כלי תקשורת ברחבי העולם.

יונאי, שהלך לעולמו ב-2012, פרסם בשנת 1983 מאמר על טייסים ושירותם הצבאי, שהיווה השראה לסרט "אהבה בשחקים" שיצא ב-1986. "פרמאונט" רכשה בזמנו את הזכויות למאמר ויונאי קיבל קרדיט בסרט ההוא.

על פי כלי תקשורת בארצות הברית, אלמנתו ובנו של יונאי, טוענים כי אולפני הסרטים הפיצו את סרט ההמשך מבלי שרכשו בחזרה את זכויות היוצרים של אהוד, שחזרו אל המשפחה בשנת 2020. בתביעה שהגישה המשפחה אתמול לבית המשפט בלוס אנג'לס, נטען כי שלחה מכתב בקשה לאולפנים שבועיים לפני צאת הסרט, בדרישה להפסקת הפעילות עמם. ב"פרמאונט" דחו את הטענות.

בתוך כך, "אהבה בשחקים: מאווריק" שעלה לאקרנים לפני כשבועיים, ממשיך להצליח בקופות. עד כה הכניס הסרט 291 מיליון דולר בארצות הברית ו-548.6 מיליון דולר ברחבי העולם. מדובר בסרט הראשון בקריירה של טום קרוז שחצה את רף 100 מיליון הדולר בשוק האמריקני, בסוף השבוע הראשון לצאתו.