תלושי משכורת, ארכיון
צילום: כאן חדשות

יו"ר ההסתדרות: אם ארגוני המורים לא יצליחו - נעשה זאת איתם בכוח

יו"ר ההסתדרות לכאן רשת ב: צריך לקדם את המורים, את מעמדם ואת שכרם • יו"ר הנהגת ההורים הארצית לכאן רשת ב: "נגד כל העיצומים שעושים לילדים שלנו"
משחקי הכיס
09 ביוני 2022
07:17
עודכן ב 11:38

יושב ראש ההסתדרות ארנון בר-דוד התייחס היום (חמישי) לשיבושים במערכת החינוך. בריאיון לשאול אמסטרדמסקי וליאל קייזר אמר יו"ר ההסתדרות על דרישת המורים להעלות את שכרם, כי אם ארגוני המורים לא יצליחו, ההסתדרות תעשה זאת איתם בכוח. "אני תומך מאוד במאבק המורים. אני חושב שצריך לקדם את המורים, את מעמד המורים ואת שכר המורים", אמר בר-דוד בריאיון.

האזינו לריאיון עם ארנון בר-דוד בכאן רשת ב

הלימודים בבתי הספר היסודיים, חטיבות הביניים והגנים בכמה יישובים במרכז הארץ החלו הבוקר בשעה 10:00 כצעד מחאה של הסתדרות המורים. מוסדות החינוך המיוחד פועלים כרגיל. מטעם ההסתדרות נמסר כי השיבושים הם במחאה על הסחבת של האוצר סביב הסכם שכר המורים. 

מירום שיף, יו"ר הנהגת ההורים הארצית, הביע התנגדות לעיצומים של הסתדרות המורים. בריאיון לדב גיל-הר בכאן רשת ב אמר שיף: "אני נגד כל שביתה וכל עיצומים שעושים לילדים שלנו, צריכים להבין שעכשיו מאות אלפי ילדים לא מגיעים לבתי הספר. הרי ההורים לא יביאו אותם ב-10:00 וייקחו אותם ב-13:00, זה יום עבודה מבוזבז". 

"בצורה שזה מתנהל לא תהיה לנו פתיחת שנת לימודים. זה לא דבר שיכול להיות", אמר שיף. "אי אפשר לתמוך בעיצומים הלוך וחזור שלא יודעים עליהם, וזה ברור שזה הולך לשביתה גדולה. אנחנו צריכים לדאוג שיהיה שינוי עצום בתוך מערכת החינוך".

בהכנת הידיעה השתתף לירן כוג'הינוף