נסראללה

נסראללה: "יש לנו את הכוח למנוע מישראל להפיק גז מאסדת כריש"

מדובר בהתייחסות ראשונה של מנהיג חיזבאללה מאז עגנה האסדה בשטח הסמוך לאזור המחלוקת בין ישראל ללבנון • שר האוצר ליברמן הגיב: "אף אחד לא יכתיב לנו אם להוציא גז או לא מהמים הכלכליים של מדינת ישראל. מציע לנסראללה להמשיך להתחבא בבונקר"
רועי קייס
09 ביוני 2022
21:55

מנהיג חיזבאללה חסן נסראללה שיגר הערב (חמישי) איום לישראל, בעקבות עגינת אסדת הגז כריש בשטח הסמוך לאזור המחלוקת בין ישראל ללבנון. מדובר בתגובה ראשונה שלו מאז עגנה האסדה, בה אומר: "צריך למנוע מישראל להוציא את הגז מאסדת כריש, ולחיזבאללה יש את היכולת למנוע זאת".

נסראללה התייחס גם לחברת היוונית שהאסדה ברשותה ופנה אליה בדבריו: "יש לכך השלכות. אתם שותפים לתוקפנות הזאת. עליכם להוציא אותה משם. אתם נושאים באחריות על מה שיקרה לאסדה - בנזק ובנפש".

עוד ציין מנהיג חיזבאללה כי הם "עוקבים מקרוב אחר המצב". לדבריו, חיזבאללה לא יהיה שותף בשום משא ומתן. "אבל לנו יש את הזכות לאסוף מידע לקראת כל אופציה שנבחר בה".

שר האוצר אביגדור ליברמן שחרר תגובה לנסראללה ותקף בטוויטר: "‏אף אחד לא יכתיב לנו אם להוציא גז או לא מהמים הכלכליים של מדינת ישראל. ישראל היא מדינה ריבונית ותמשיך לקבל החלטות אך ורק בהתאם לאינטרסים שלה בלי להתחשב באיומים של טרוריסטים כאלה או אחרים. אני מציע לנסראללה להמשיך להתחבא בבונקר, הסרטונים שלו משם לא עושים רושם על אף אחד".

כריש במים סוערים | האזינו לפרק בהסכת "עוד יום"

זאת לא ההתבטאות החריפה הראשונה שיוצאת מלבנון נגד הקידוח בשדה הימי שסמוך לגבול עם ישראל. ביום שני האחרון, ראש סיעת חיזבאללה בפרלמנט הלבנוני, מוחמד רעד, קרא לקבוצות השונות בלבנון להסכים שהחברה תקדח ותחפש גז במים בין לאומיים, בזמן ובמקום שמתאימים לחיזבאללה. הוא הוסיף שארגונו יהיה מוכן לתגובה לפעילות ישראלית בנושא. מנגד, ראש ממשלת המעבר, נג'יב מקיאתי, אמר כי סיכם עם הנשיא מישל עון לקרוא למתווך האמריקני לפעול לחידוש המשא ומתן.