t
רס"ר עמיחי כרמלי, ארכיון
צילום: דוברות המשטרה

המפכ"ל יעקב שבתאי בהלוויית מתנדב המשטרה עמיחי כרמלי: "רואה באירוע פיגוע פלילי"

אלמנתו של כרמלי נפרדת "תודה על מי שהיית בשבילי" • הוארך מעצרו של הדורס - חשוד ברצח • מתנדב שנפצע בדריסה לכאן רשת ב: "התנדבנו יחד 7 שנים, קשה לאבד חבר"
סיון סיסאי ואסף פוזיילוב
12 ביוני 2022
06:40
עודכן ב 19:19

דריסת מתנדב המשטרה: המפכ"ל יעקב שבתאי נשא הספד היום (ראשון) בהלווייתו של מתנדב המשטרה עמיחי כרמלי, שנדרס למוות אמש במהלך משמרת. שבתאי אמר כי הוא "רואה באירוע פיגוע פלילי לכל דבר ועניין" והוסיף כי המשטרה תעשה הכול על מנת למצות את הדין עם רוצחיו. קודם לכן, קרן, אלמנתו של עמיחי, נפרדה ממנו במכתב פרידה. "עמיחי, אהוב שלי. חלק בלתי נפרד מהחיים שלי. איך אפשר לסכם תקופה משותפת של שני שלישים מהחיים?", כתבה קרן.

"זכיתי להכיר אותך מתקופת הנערות. להיות איתך ולצידך ברוב שלבי החיים – נערות ובגרות, צבא, חתונה, ילדים, קריירה וטיולים. עשינו הכול יחד. שיתפנו אחד את השני בכל והיינו זה לצד זה בכל שמחה, משבר ועצב. החבר הכי טוב שלי. אב לילדינו המשותפים, שמעריצים אותך על מי שהיית. אדם מיוחד במינו. אדם נדיר. אהוב שלי. הלוואי והייתי זוכה להיות איתך ולצידך עוד שנים רבות. להזדקן יחדיו ולהמשיך ליהנות מחברתך".

"לצערי, התוכניות השתנו וצריך להתעורר מחלום הבלהות, שהלוואי והיה נשאר בגדר חלום ותו לא. כל שיש לי להגיד לך זה תודה. על מי שהיית בשבילי. על האהבה המדהימה שהייתה בינינו. על הילדים הנפלאים שלנו, שיהיו לי לנחמה עד יומי האחרון".

לפנות בוקר הוארך בחמישה ימים מעצרו של ראני אלכמלאת, תושב רהט, החשוד שדרס למוות את רס"ר עמיחי כרמלי במחסום משטרה ליד בית דגן. הוארך גם מעצרם של ארבעת נוסעי הרכב שהיו עם אלכמלאת בעת הדריסה, עד ליום שלישי.

שבתאי שוחח הבוקר בטלפון עם שני המתנדבים שנפצעו בשבת בפעילות בה שנהרג כרמלי: "אתם חלק ממערך מפואר ומשמעותי מאוד במשטרת ישראל. עשרות אלפי המתנדבים היוצאים יום ולילה לפעילות מבצעית, מסכנים את חייהם לצד השוטרים מתוך שליחות, אהבת המולדת ואחריות אזרחית בשמירה על הבית. שום אירוע, קשה ככל שיהיה לא יפגע במורל הלאומי שלנו ואנו נלך ונגדיל את גיוס המתנדבים לשורות המשטרה כי זו המורשת שהותיר אחריו עמיחי ז"ל", אמר שבתאי.

המתנדב ארקדי מיכאלצ'וק, חברו של כרמלי שנפצע באירוע, סיפר לאריה גולן בתוכנית הבוקר הזה בכאן רשת ב כי "קיבלנו הודעה שרכב בדרך אלינו ותוך שניות זה קרה. המחסום היה מואר, כל מי ששותה זה רוצח על הכביש. אני לא יודע אם הייתה כוונה תחילה. התנדבתי יחד עם עמיחי שבע שנים, קשה מאוד לאבד חבר".

האזינו לריאיון עם מיכאלצ'וק בכאן רשת ב

תושבי רהט העצורים חשודים ברצח תוך יצירת סכנה לאדם נוסף, סיכון אדם בנתיב תחבורה, קשר לפשע ונהיגה תחת השפעת סמים משכרים. מהדיון עלה שאחד החשודים במעורבות במקרה, מועתנז אבו עליון, טוען שהיה ברכב נוסף שהגיע לזירה, ושהיושבים ברכב שפגע בניידות הם בני משפחתו ולכן יצא לבדוק אם הם בסדר. מעורבות רכב נוסף במרדף טרם אושרה על ידי המשטרה ונסיבות התאונה עוד נבדקות. בשלב זה, מנסים לאמת את זהות הנהג ולהבין מה חלקם של כל היושבים ברכב.

למשטרה ידוע שהנהג היה תחת השפעת אלכוהול, ושיושבי הרכב בילו קודם לכן בראשון לציון. בנוסף נבדקת האפשרות שהיו תחת השפעת סמים. תוצאות המעבדה צפויות להתקבל בקרוב, אבל למשטרה אין ספק שלא מדובר בתאונה, אלא ניסיון לברוח מהשוטרים ולהימלט לאחר שהם כבר נמלטו מזירת תאונה נוספת, וכי המחסום היה בולט לעין ולא ניתן היה לפספס אותו.

כרמלי שירת כמתנדב באגף התנועה יותר מ-15 שנים, והניח אחריו אישה קרן, שני ילדים, יובל בת ה-19 ושגיא בן ה-16, אביו יצחק, ושני אחים, עמית וערן. מטעם המשפחה נמסר כי "עמיחי היה איש משפחה, אהב את החיים, אהב את המשטרה. כבר 30 שנה מתנדב, מאז שהיה בן 16 התנדב למשמר האזרחי. היה ברור לכולם שעמיחי ימשיך בדרך הזאת. עמיחי הכיר את אישתו במשמר האזרחי ומאז הם יחד מגדלים שני ילדים לתפארת".

חסן, אביו של היסם ואחיו של מועתז אבו עליון, שחשודים במעורבות ברצח, אמר כי "הנערים יצאו לבילוי, והתחילו להשתולל. ראיתי בני משפחה שיושבים כמו באבל, ושאלתי למה - אמרו לי - הבן שלך מעורב. נכנסתי לדום לב, להלם. שוטר או מתנדב עושים מצווה, כל מי שעושה לטובת הזולת אני מוריד לו כובע, אסור לפגוע בו. מה שקרה גורם לי לצער ופוגע בי מאוד. אני משתתף בצער המשפחה".

לדבריי חסן, הם ישבו ברכב מאחורה. "אלימות וסמים זה דבר אסור גם במנטליות וגם בדת שלי. זה לא החינוך שלי", אמר חסן לכאן חדשות.