-

לאחר זיהוי: הגופה שאותרה אתמול בצפון - ספיר נחום מעכו שנעלמה לפני 12 ימים

נחום, אם לשניים, נראתה לאחרונה ביום חמישי, 2 ביוני, אחרי שהביאה את ילדיה בגן • המשטרה עצרה גם את אחיו של בן זוגה לשעבר בחשד למעורבות ברצח ובחטיפה
חן ביאר ואורלי אלקלעי
13 ביוני 2022
09:09
עודכן ב 16:35

12 ימים אחרי שנראתה לאחרונה, הסתיימו היום (שני) החיפושים אחרי ספיר נחום - לאחר שגופה שנמצאה אתמול בבאר ליד איבטין זוהתה כגופתה. נחום, בת 24 מעכו, הותירה אחריה שני ילדים. טרם נמסרו פרטים רשמיים על נסיבות מותה. 

ממשטרת ישראל נמסר: "פעלנו ללא לאות במשך 11 ימים על מנת לאתר את ספיר אולם לצערנו החיפושים הסתיימו בתוצאה טראגית. אנו משתתפים בצערה הכבד של המשפחה". עוד נמסר מהמשטרה שחקירת המוות נמשכת, וחוקריה ממשיכים לאסוף ראיות. 

בבית משפט השלום בעכו הוארך היום מעצרו של וואלא ג'מאל רובין חלאילה, בן זוגה לשעבר של ספיר נחום, בשמונה ימים. זאת לאחר שמוקדם יותר הוחמר נגדו החשד לרצח וחטיפה. חשוד נוסף, אחיו של חלאילה, נעצר בחשד למעורבות במעשה ומעצרו הוארך בשישה ימים. לפני הדיון אמר כי הוא ואחיו חפים מפשע וכי הם נעצרו רק בגלל העבר שלהם.

השופטת ציינה בדיון הארכת המעצר כי החשד התחזק באופן משמעותי. נציג המשטרה אמר בדיון שיש יותר מזירה אחת לעבירות שמיוחסות לחשוד והציג מסמכים המראים על התחזקות החשד נגדו. סנגורו  של החשוד, עו"ד אביעד חייט, הציג מידע אלטרנטיבי שלכאורה מצביע על כיוון אפשרי אחר לחקירה. הוא טוען שהתנהלות המשטרה שערוריתית.