-

עם דגל ונצואלה וקשר למשמרות המהפכה: ארגנטינה השביתה מטוס איראני

על הטיסה היו חמישה איראנים, אחד מהם נקשר לחברה שהאמריקנים טוענים שמסייעת בהעברת כלי נשק לחיזבאללה
בן יניב
13 ביוני 2022
11:20

בית המשפט הפדרלי בארגטינה אישר היום (שני) את בקשת הממשלה להשבית מטוס איראני ואת דרכוניהם של חמישה אזרחים איראנים שהיו עליו, כך מדווחים כלי תקשורת במדינה. בית המשפט לא התייחס לעובדה כי המטוס נשא דגל ונצואלה ורשום בבעלות איראנית.

אחד מאותן איראנים שהיו על הטיסה, קשור למשמרות המהפכה האיראנים ושמו נקשר בעבר לחברה שהאמריקנים טוענים שמסייעת בהעברת כלי נשק לחיזבאללה

אתמול המטוס של חברת התעופה האיראנית "אלמהאן" עוקל בארגנטינה. חברת התעופה מקושרת למשמרות המהפכה האיראניות והוטלו עליה סנקציות בידי המערב כמה פעמים בעבר, בין השאר בשל מעורבותה בפעילות בסוריה.

שני הגופים הגדולים ביותר של הקהילות היהודיות בארגנטינה דורשות מהממשל הבהרות לגבי אותם נוסעים איראנים שהיו על המטוס.  "אנחנו מעוניינים לדעת מה אותם גורמים איראנים עשו בארגנטינה, ולכן מעוניינים לקבל הבהרות. בעבר ראינו שהאיראנים מנצלים טיסות כאלה לצורך טיסות של גורמים במשמרות המהפכה ובשלוחות הטרור שלהם", אמרו בקהילה.

על פי פרסומים, לצד איראנים, ככל הנראה בכירים, היו גם כמה נציגים מוונצואלה. כל האירוע מתרחש במקביל לחתימת הסכם שיתוף פעולה ל-20 שנה בין איראן לוונצואלה. בשבת, במסיבת עיתונאים בטהראן הדגיש הנשיא מדורו את שיתוף הפעולה ״בפרויקטים ביטחוניים״.