בית החולים שערי צדק
צילום: יונתן זינדל, פלאש 90

התפרצות קורונה במאות מוסדות גריאטריים ובתי אבות

מספר החולים במצב קשה ממשיך לעלות • שליש מהחולים בני 60 ומעלה • ככל שהתחלואה תמשיך לעלות תתקרב ההחלטה על החזרת המסכות • אתמול אובחנו 7,661 נדבקים בבדיקות PCR
מערכת כאן
15 ביוני 2022
11:35
עודכן ב 21:28

ב-239 מוסדות גריאטריים ובתי אבות יש התפרצויות של קורונה, כך פורסם היום (רביעי) בחדשות הערב בכאן 11. שליש מהמאומתים עכשיו הם בני 60 ומעלה ולכן עיקר הדאגה היא לפלח האוכלוסיה הזה. בכל יום יש בין 70 ל-80 אישפוזים חדשים בבתי החולים ומספר החולים הקשים העולה בכל יום.


בכירים במשרד הבריאות מעריכים כי קצב העליה של התחלואה הקשה תואם לקצב שהיה בגל החמישי והשיא עוד לפנינו. בימים הקרובים ידונו שוב במשרד הבריאות בחובת עטיית מסיכות בחללים סגורים, ככל שיעלה מספר המאושפזים והחולים קשה – זה יקרב את ההחלטה על כך.

הממונה על המאבק בקורונה, פרופסור סלמן זרקא, אמר הבוקר לכאן רשת ב כי "מצבנו לא טוב". לדבריו בריאיון בתוכנית "קלמן ליברמן", "אנחנו בעלייה ברורה שנמשכת כבר עשרה ימים של נדבקים ואנשים שמגיעים לאשפוז. הווריאנט הזה BA5, ממשפחת האומיקרון, הוא זה שמייצר לנו את הצרות. אם מסתכלים על מה שקורה באירופה, בעיקר בפורטוגול, ובדרום אפריקה, צפוי לנו גל תחלואה שתלך ותעלה". פרופסור זרקא הוסיף כי במשרד טרם נוקטים בהגבלות על הציבור ואמר כי הם "מבקשים מהציבור לשים מסכות בחללים סגורים".

לפי נתוני משרד הבריאות, אתמול אובחנו 7,661 נדבקים בבדיקות PCR. מספר החולים שמאושפזים במצב קשה בבתי החולים עלה ל-119 - המספר הגבוה זה חודש. מקדם ההדבקה עלה ל-1.46 ומניין המתים מהנגיף עומד על 10,882 בני אדם.

במערכת הבריאות מעריכים כי הקפיצה במספר הנדבקים בקורונה היא רק קצה הקרחון, וכי המספר היומי גבוה פי 3 בפועל. זאת בגלל מדיניות הבדיקות שאינה מחייבת בבדיקה מוסדית. משרד הבריאות קורא לציבור לחסן במנה שלישית גם את הילדים.