שלטים שהכינו מטופלים בבית החולים

בלגן בוולפסון: אחיות אונקולוגיות עזבו את המחלקה במחאה על המנהל, המטופלים זועמים

סכסוך במחלקה המטפלת בחולי סרטן בבית החולים שבחולון - האחיות טוענות שמנהל המחלקה מתעמר בהן. מנהל המחלקה טוען שמנהלת בית החולים גייסו אותן נגדו והמטופלים מרגשים נטושים - "הפקירו אותנו"
נוב ראובני
15 ביוני 2022
14:24

המשבר במחלקה האונקולוגית בוולפסון מחריף: אחיות במחלקה האונקולוגית שטוענות כי מנהל המחלקה ד"ר רונן ברנר מתעמר בהן - לא הגיעו היום (רביעי) לעבודה. חלק מהחולים נותרו ללא טיפול ומשפחותיהם זועמות: "לחולים אין מענה והרופא שלהם צריך להתעסק עכשיו בלהציל את עצמו. זה גזר דין מוות. אנחנו אוהבים את צוות האחיות, אבל לא חווינו דיבור פוגעני כלפיהן".

"בחודשים האחרונים אנו קוראים בתקשורת שורה ארוכה של כתבות על המלחמה שמנהלת הנהלת וולפסון נגד המכון", נמסר מטעם בני משפחות של כמה מהמטופלים. "הצמצומים הקשים בצוות המכון וסגירת המחלקה האונקולוגית פוגעים בטיפול בנו ומסכנים את חיינו. הבוקר שיא חדש. האחיות הפקירו אותנו". 

בראיון לאתר Ynet טען באחרונה ד"ר ברנר כי מנהלת בית החולים, ד"ר ענת אנגל, פועלת על מנת לגרום לו להתפטר מתפקידו: "היחס המנוכר והנקמני כלפיי הוחמר על ידי ד”ר אנגל מאז שנבחרתי ליו”ר ועד הרופאים בבית החולים ללא תמיכתה, ובמסגרת מאמציה הרבים ושורת התנכלויות המכוונות כלפיי היא גייסה למרבה הצער את האחות הראשית ודרכה את האחיות, לכתוב נגדי דוחות שיקריים כפי שעוד יוכח בהמשך, והיא גם מביאה וגורמת לחשש כבד לפגיעה קשה בחולי הסרטן".

מבית החולים וולפסון נמסר בתגובה: "אכן יש משבר פנימי במכון האונקולוגי וטענות קשות למנהל ד"ר ברנר. במהלך החודשים האחרונים התקבלו שורת תלונות קשות של אחיות המכון האונקולוגי במסגרתן הן מדווחות על התעמרות ואלימות מצד מנהל המכון, ד"ר רונן ברנר. בראש מעייננו הטיפול בחולים וכמובן הבטחת מרחב מוגן לצוות".

"הנהלת בית החולים פועלת והצליחה לייצר כרגע פתרונות מתאימים לחולים כדי שיקבלו את הטיפולים והסיוע הדרוש. משרד הבריאות מעודכן ומעורב בנושא והוקמה על ידו ועדה לבדיקת התלונות החמורות".