ועדת הבריאות
צילום: דני שם טוב, דוברות הכנסת

משרד הבריאות קורא לקופות החולים לפתוח מרפאות לטיפול בפוסט קורונה

בדיון שהתקיים בוועדת הבריאות של הכנסת בעקבות פרסום בכאן חדשות על ההשפעות ארוכות הטווח של הנגיף אמר נציג משרד הבריאות כי כמעט כל מרפאות המחלימים כבר נסגרו
דקלה אהרן שפרן
15 ביוני 2022
21:19

משרד הבריאות קורא לקופות החולים לפתוח מרפאות לטיפול בפוסט קורונה. בדיון שהתקיים היום (רביעי) בוועדת הבריאות של הכנסת ושזומן בעקבות דיווח בכאן חדשות על ההשפעות ארוכות הטווח של הנגיף, אמר הפרופסור בשארה בשארת ממשרד הבריאות כי חולים רבים זקוקים לטיפול, אך כמעט כל מרפאות המחלימים נסגרו.

‏חה"כ עידית סילמן, יו"ר ועדת הבריאות ‎אמרה בדיון כי ישנם פערים משמעותיים בין היקף התופעה לבין הידע והאופציות הטיפוליות בשטח למעשה. "חייבים לפתוח מרפאות מחלימים בפריסה ארצית ולקיים הכשרות רופאים בנושא".

עוד נאמר בדיון כי בשירותי בריאות כללית, קופת החולים הגדולה בישראל, אין שום מרפאת מחלימים. במהלך הישיבה סיפרו מטופלים שהם סובלים מתסמינים של פוסט קורונה חודשים רבים ואף שנה וחצי לאחר ההחלמה.

לפני כשבועיים דווח בחדשות הערב בכאן 11 כי רופאים המטפלים בחולים עם פוסט קורונה מאשימים שלמשרד הבריאות ולקופות החולים אין מדיניות מגובשת בנושא וכי כמעט כל המרפאות שנפתחו עבור אותם חולים – נסגרו. כמה מהרופאים אמרו כי מרבית רשויות הבריאות בעולם ממליצות על הקמת מרפאות ייעודיות שיתמודדו עם התופעה המורכבת, אך הטיפול שניתן לחולים בארץ שונה בתכלית.