הקליע שהרג לכאורה את אבו עאקלה

באל-ג'זירה טוענים: זה הקליע שהרג את העיתונאית

הרשת הקטרית פרסמה תחקיר לפיו בעיתונאית פגע קליע בקוטר 5.56 של רובה מסוג M4, שנמצא בשימוש צה"ל • תחקיר התנהלות המשטרה בהלווייתה של אבו עאקלה, שהוצג אתמול למפכ"ל ולשר לביטחון הפנים, קובע כי הפעלת הכוח כלפי נושאי הארון הייתה בהלימה להתפרעות
גיא מעין
16 ביוני 2022
22:58

ערוץ אל-ג'זירה פרסם הערב (חמישי) תחקיר שערך, לפיו העיתונאית שירין אבו עאקלה נהרגה מפגיעה של קליע בקוטר 5.56 של רובה מסוג M4, שנמצא בשימוש צה"ל. הערוץ גם פרסם תיעוד של הקליע, שמצופה צבע ירוק, מה שלכאורה מחזק את טענתם.

תחקיר התנהלות המשטרה בהלווייתה של אבו עאקלה, שהסתיים והוצג אתמול למפכ"ל המשטרה יעקב שבתאי ולשר לביטחון הפנים עמר בר לב, מצדיק את השימוש באלות נגד נושאי הארון, וקובע כי הפעלת הכוח הייתה בהלימה להתפרעות. כך פורסם היום בחדשות הערב בכאן 11.

עוד קבע התחקיר החסוי כי טרם ההלוויה לא ערכה המשטרה תרגול של "מקרים ותגובות" כפי שנדרש בהיערכות לאירוע שכזה. במשטרה טוענים כי השימוש באלות נעשה מחשש שהמתפרעים "יחטפו" את הארון וייצאו איתו לתהלוכה אלימה, אך בתחקיר נקבע כי היה ניתן לסגור את חצר בית החולים שבתוכה היו המלווים והמתפרעים, וכך לתת מענה לחשש. במשטרה נמנעים מלפרסם את המסקנות.