-
צילום: יונתן זינדל ואוליבייה פיטוסי, פלאש 90

ביטון ומיכאלי שוחחו: "אין פיתרון מוסכם"

השניים דנו ברפורמת התחבורה, ביטון יחליט האם להצביע עם הקואליציה עד מחר • בנט בישיבת סיעה: אם חוק יו"ש לא יעבור תוך שבועיים - הסיפור נגמר • ההערכות באופוזיציה הן כי ההצבעה על פיזור הכנסת תידחה לסוף החודש
זאב קם ויערה שפירא
19 ביוני 2022
07:04
עודכן ב 18:43

ח"כ מיכאל ביטון שהפסיק את הצבעותיו בקואליציה נפגש היום (ראשון) עם שרת התחבורה מרב מיכאלי, בכדי לדון ברפורמת התחבורה. מהשניים נמסר כי "עלו הצעות לפתרון מכל צד, שאינן מתכנסות לעת עתה לפתרון מוסכם". ביטון יחליט אם להצביע עם הקואליציה עד המליאה מחר, בהתאם להתפתחויות. 

עוד נמסר כי "הפגישה הייתה באווירה טובה, השניים שוחחו ארוכות על כלל הסוגיות שעלו בוועדת הכלכלה לאורך השנה האחרונה, כולל פתרונות נקודתיים לסוגיות רבות. סוכם כי על אף שהפערים לא קטנים בשלב זה, ייעשו בימים הקרובים מאמצים למציאת פתרונות נוספים". 

ראש הממשלה נפתלי בנט העריך בישיבת סיעת ימינה שנערכה לפני כמה ימים כי אם חוק יהודה ושומרון לא יעבור בשבועיים הקרובים בכנסת - יגיע סופה של הקואליציה שלו במצב כזה. כך פורסם הבוקר (ראשון) בכאן רשת ב. לפי כמה מהנוכחים בישיבה, בנט התייחס לפרישתו של חבר הכנסת ניר אורבך ואמר שייעשה ניסיון נוסף לאשר את החוק, אך אם הוא לא יעבור בשבועיים הקרובים - המשמעות היא שהסיפור נגמר. בתוך כך, שרת התחבורה מרב מיכאלי ויו"ר ועדת הכלכלה ח"כ מיכאל ביטון נועדים במשרד התחבורה בניסיון ליישב את המשבר ביניהם.

בליכוד יבקשו השבוע מאורבך לתמוך בפיזור הכנסת. אם הוא לא יכריז על תמיכתו במהלך, בליכוד ככל הנראה יימנעו מהעלאת החוק להצבעה. ההערכות באופוזיציה כעת הן כי ההצבעה על פיזור הכנסת תידחה לסוף החודש - אז הלחץ לקראת פקיעת תקנות יהודה ושומרון יגרום לאורבך לתמוך בו.

אורבך הודיע ביום שני שלא יצביע עם הקואליציה עד להודעה חדשה. השיחה שקיים טרם הודעתו על כך עם ראש הממשלה נפתלי בנט הייתה סוערת והובילה לנטישה בזעם של חבר הכנסת את הפגישה.