אורית פלד

המצילים לא ידעו החייאה, האמבולנס הגיע אחרי שעה: הדקות האחרונות של אורית פלד שטבעה בסיני

בשבוע שעבר נכנסה אורית פלד, צוללת מושבעת וחולת אפילפסיה, לצלילה בשארם א-שייח - האתר החביב עליה. אלא שהיא חטפה התקף מתחת למים. בן זוגה סיפר שלמרות שנמשתה לחוף בחיים, הצוות במקום לא ידע איך לסייע לה - וגורמי הרפואה באו באיחור וללא ציוד מתאים
נטלי מתוקו
19 ביוני 2022
13:26

אורית פלד, בת 49 מפרדסיה, טבעה למוות בשבוע שעבר בעת צלילה מול חופי שארם א-שייח' בדרום חצי האי סיני. בריאיון לכאן חדשות, סיפר בן זוגה איציק פלד על תאוות הצלילה של אורית, וגם על הדקות האחרונות שלה בחיים, שבטיפול אחר היו יכולים להיגמר אחרת. 

"אורית נסעה לשארם, ניסעה אחת מתוך פעמים רבות שנסעה ב-25 שנה האחרונות. היא נהגה לנסוע שלוש פעמים בשנה לשארם ואמרה שזה אתר הצלילות הכי יפה בעולם", סיפר איציק. "בפעם הזאת החלטתי להצטרף אליה, למרות שאני לא צוללן. היא סבלה מאפילפסיה וידענו שצלילה זה דבר מסוכן עבורה. אבל היא שמרה על עצמה ולא הייתה מוכנה לוותר. זה היה עושה לה טוב". 

"כשהגענו היא ירדה לצלילת עומק", שיחזר בן הזוג. "צלילה לעומק של 30 מטרים יחד עם מדריך. מעולם לא ירדה לבד. המדריך שהיה איתה בצלילה לא ידע שהייתה לה אפילפסיה. היא הייתה איזה 20 דקות לדעתי או פחות במצב שהיא לא נושמת. התקף אפילפטי. הייתה לבדה. המציל ראה שהיא לא מגיבה. נכנס למים ומשה אותה. אבל לא ידע לעשות החייאה". 

בן הזוג המשיך לתאר את המחדל: "הם ניסו לעשות משהו אבל הוא לא ידע מה עושים. זה היה חוף מוכרז - שילמנו כסף בכניסה. זה חוף מוסדר. לא רק שהמצילים לא ידעו שום דבר, לא היה ציוד נורמלי לעצור את הסיטואציה הזאת. אמבולנס הגיע רק אחרי שעה ולא היה מצויד בציוד הנכון". פלד הותירה אחריה שלושה ילדים - נועה, מיכל ודניאל.