אתר בנייה
צילום: פלאש 90

השר אלקין נגד אגף התקציבים: עושים שביתה איטלקית

שר הבינוי והשיכון תקף את פקידי האוצר בראיון לכאן רשת ב והצהיר: "אסור למדינה לספסר בקרקעות". על המצב הפוליטי אמר אלקין: "בחירות הן פתרון רע מאוד. על נתניהו לצאת מהחיים הפוליטיים שלנו"
הבוקר הזה
20 ביוני 2022
08:52

אגף התקציבים במשרד האוצר עושה שביתה איטלקית בהקשר של הזינוק במחירי הדירות, כך האשים הבוקר (שני) בכאן רשת ב שר הבינוי והשיכון זאב אלקין. בראיון לאריה גולן בתוכנית "הבוקר הזה" אמר אלקין: "אני נלחם מול פקידי אגף תקציבים ושר האוצר מגבה אותנו. כל החלטה שעוברת - הם מנסים לתקוע את הביצוע שלה, סוג של שביתה איטלקית".

על הזינוק במחירי הדירות אמר אלקין: "בשנה שעברה שווקו מאה אלף יחידות-דיור. מעריך שהנתון שיפורסם היום בדבר התחלות-הבניה ברבע הראשון של השנה יהיה חסר-תקדים. כמעט כל אדמות-המדינה שאנחנו משווקים היום הן במחירים של אלפיים ועשרים ומנענו מהקבלנים להצמיד את המחיר למדד תשומות-הבניה. לא אוותר לאגף-התקציבים -- אסור למדינה לספסר בקרקעות".

אלקין התייחס גם למצב הפוליטי ואמר: "בחירות זה פתרון רע מאוד לישראל. לא רואה שהן יביאו לשינוי משמעותי במפה הפוליטית. אני וכל חברינו עושים הכול כדי שהממשלה תוכל לחזור לתפקד ולא להביא לבחירות. זאת אשליה שנתניהו מנסה למכור לאורבך, הוא לא רוצה ממשלה חלופית, הוא רוצה להגיע ל-61 ולהגיע לקואליציה עם בן גביר שתשנה את כל המערכת המשפטית ולבטל את המשפט שלו. נתניהו צריך לצאת מהחיים הפוליטיים שלנו".