קוסבי עם שחרורו מהכלא, בספטמבר שעבר
צילום: גטי אימג'ס

ביל קוסבי נמצא אשם בתקיפה מינית של קטינה מ-1975

על פי התביעה, קוסבי תקף את התובעת כשהייתה בת 16 כששהו באחוזת פלייבוי • חבר המושבעים בלוס אנג'לס פסק כי במסגרת התביעה האזרחית, על קוסבי לשלם לתובעת פיצויים בסך חצי מיליון דולר • השחקן הוותיק שוחרר מהכלא בספטמבר האחרון לאחר שריצה קרוב ל-3 שנות מאסר
אלון פרוכטר
22 ביוני 2022
01:55

חבר מושבעים בלוס אנג'לס פסק הלילה (רביעי) כי השחקן הוותיק ועבריין המין המורשע ביל קוסבי נמצא אשם בתקיפה מינית של נערה בת 16, שהתרחשה בשנת 1975. במסגרת התביעה האזרחית שהתנהלה נגד קוסבי, פסקו המושבעים כי על השחקן לשלם לתובעת, ג'ודי הות' שמה, פיצויים בסך חצי מיליון דולר.

הות' הגישה את התביעה נגד קוסבי כבר ב-2014, בטענה לתקיפה מינית וגרימת מצוקה נפשית. בתביעה, טענה הות' כי נפגשה עם קוסבי לראשונה בפארק בו צילם סרט. לדבריה, לאחר היכרות קצרה הזמין אותה ואת חברתה להצטרף אליו למועדון טניס. משם, הזמין אותן לבית בו השקה אותן באלכוהול ולקח אותן עמו לאחוזת פלייבוי.

הות' טענה כי על אף שקוסי ידע את גילן, הורה להן להגיד כי אם יישאלו אותן עליהן להשיב כי הן בנות 19. לאחר מכן, טענה כי קוסבי לקח אותה לחדר שינה באחוזה ושם תקף אותה מינית. באמצעות עורכי דינו, קוסבי הכחיש את הטענות המיוחסות לו.

מאז שנת 2005, יותר מ-50 נשים האשימו את השחקן בתקיפה מינית. באפריל 2018 הורשע קוסבי בתקיפה מינית של אנדריאה קונסטאנד. לאחר שריצה תקופת מאסר של פחות מ-3 שנים, קוסבי שוחרר מהכלא בחודש ספטמבר האחרון.